Auto
30/01/2024 Admin PATRIOT

Nový projekt starých známých z B of B cars. V Ostravě otevřela nová prodejna a servis Kia

Foto: Jiří Vaněk

​David a společníci. DASPOL. AUTO DASPOL. Tak takto zdánlivě jednoduše vznikl název nového dealerství značky Kia v Ostravě.

„Název jsme vymýšleli několik týdnů, padlo více než padesát návrhů a nakonec to vyhrál ten padesátýprvní,“ říká s úsměvem majoritní vlastník této nové společnosti David Kiša, kterého jste dosud mohli znát jako majitele společnosti B of B cars, která se úspěšně zabývá prodejem vozů Jaguar a Land Rover v Ostravě od roku 2009.

Do nového projektu ale nechtěl jít úplně sám, a proto nabídl možnost podílet se na zcela novém projektu svým stávajícím zaměstnancům právě z B of B cars. „Jsem rád, že se mnou Kiu vede zkušený tým – do nového projektu je zapojen vyšší management B of B cars,“ dodává Kiša.

Jaguar, Land Rover a Kia. Proč zrovna tato automobilka?

Před několika lety nás oslovil importér značky Kia, zda bychom nechtěli v Ostravě otevřít nové dealerství. Měli jsme chuť se dále rozvíjet a doplnit náš byznys s Jaguar Land Rover, takže jsme s nimi vstoupili do jednání, které trvalo s přestávkami asi 3 roky.

Líbilo se zástupcům Kia to, co jste vytvořili s B of B cars?

Myslím, že právě toto byl ten důvod, proč nás oslovili, dostali na nás výbornou referenci. Kdo se jen trošku pohybuje v oblasti automobilů, tak jistě poznal, že během pár let tato korejská značka, která velkou většinu vozů prodaných v Česku vyrábí na Slovensku, ožila a to, co vyjíždí z výrobních linek má velkou kvalitu a velmi líbivý design. A krásné vozy chcete prodávat v krásných showroomech, s kvalitními službami. A to je náš každodenní chleba a standard.

Abych to zkrátil - začali jsme počítat byznys plány a také hledat vhodný prostor.

Ten jste nakonec našli ve Slezské Ostravě, vedle radnice městského obvodu. Byla to první volba?

To, co jsme věděli, bylo to, že nechceme jít do pronájmu. Z pohledu prvotních investic by to asi bylo jednodušší, ale z dlouhodobého hlediska to nedávalo smysl. Měli jsme několik jednání na různých místech Ostravy, až jsme se po známosti dostali k jednání s panem Novotným, který byl vlastníkem dealerství Opel právě na Slezské. S ním jsme se dohodli na prodeji celé firmy, včetně budovy a pozemků. K podpisu došlo 20. února 2023 a prvního března jsme začali s rekonstrukcí, otevřeli jsme v polovině září a oficiálně pokřtili naše dealerství 8. listopadu při slavnostním galavečeru.

Co můžete o novém dealerství Kia říct?

Přinášíme klientům Kia nový přístup a prostory, které si zaslouží. Kia potřebovala v Ostravě konečně důstojné zastoupení. Jsme jediní, kteří se v širokém okolí v rámci jednoho autosalonu věnují pouze značce Kia a mají navíc fleetové centrum pro firemní klientelu. Sídlíme na skvělé adrese, kde je skvělý dojezd a doslova pár minut pěšky do centra Ostravy, takže když si u nás dáte třeba auto na přezutí, můžete si zajít na Masarykáč. Nejsme tedy kdesi na předměstí, ale v samotném centru dění.


Vsázíte nějak na synergii s klientelou B of B cars – Jaguar Land Rover?

Určitě je to jeden z pilířů našeho prodeje, ale zdaleka ne ten zásadní. Klienti JLR jsou většinou vlastníky firem a potřebují tak vozy pro své zaměstnance. Proto má AUTO DASPOL jako jediný na severní Moravě oficiální zastoupení Kia Business. Několikaměsíční praxe ukázala, že klienti JLR rádi zvolí vozy Kia jako své další auto do rodiny – pro děti, prarodiče.

Bude se lišit prodej Jaguar, Land Rover a Kia?

Klientela značek se liší. Výrobce vozů Jaguar Land Rover jde jiným směrem, opustil od velkých objemů a soustřeďuje se na své vlajkové modelové řady Range Rover a Defender, značku Jaguar čeká velká elektrifikace a B of B cars bude jedním ze dvou prodejců v Česku, kteří budou moci nový koncept Jaguar prodávat.

Značka Kia zasahuje daleko širší portfolio jednotlivých i firemních klientů. Jsem rád, že můžeme jako skupina B of B group nabídnout téměř všechny směry. Zatím tedy nemáme v portfoliu vozy užitkové, ale uvidíme, co přinese budoucnost.

Vraťme se ještě k týmu. Zmiňoval jste, že se na chodu AUTO DASPOL podílejí také lidé z B of B cars.

Ano a ta výhoda je obrovská. Je to možná trošku nestandardní věc, ale já mám se všemi kolegy, kteří se do projektu Kia zapojili, několikaletou výbornou zkušenost. Vím, jak kvalitní práci odvádějí pro B of B cars a že se na ně mohu spolehnout. Chtěl jsem s nimi na novém projektu spolupracovat a nabídnout jim to byla logická a chtěná součást toho všeho. Pro všechny to byla příležitost pro další růst a podílet se na budování něčeho, co jim tak trochu také patří. Je to motivace a vlastně i benefit, proč nadále zůstat v naší B of B group skupině, pod kterou dnes spadá již 6 firem.

Co můžeme od AUTO DASPOL očekávat?

Nejmodernější showroom koncept Kia na severní Moravě, atraktivní lokalitu se snadnou dostupností, zkušený tým nadšených pracovníků. Máme v plánu naplno využít velký potenciál lokality Slezské Ostravy a být nedílnou součástí rozvíjejícího se kulturního a sportovního centra kolem řeky Ostravice.

Foto: Jiří Vaněk
Sdílejte článek