Auto
30/05/2022 Václav Menšík

Nový Range Rover Sport poprvé v Ostravě!

Díky Best of British Cars Ostrava jsme si jako první v Česku mohli v Ostravě prohlédnout monumentální nový Range Rover Sport.

Přijali jsme pozvání přímo do moderního showroomu B of B cars a opět to stálo za to! Parkujeme redakční povoz a už z dálky vidíme, že venku na parkovišti stojí flotila toho nejlepšího, co Jaguar Land Rover nabízí a čím se po celý týden vozí hráči beachvolejbalového turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro. F-Type, F-Pace, Velar a další lahůdky. O tom ale až někdy příště, dneska je v hlavní roli nový Range Rover Sport, takže spěcháme dovnitř.

Tady je vše, jak má být. Hned po příchodu dostáváme od krásných hostesek skvělý sekt a vychutnáváme si perfektní občerstvení, o které se tradičně postarali v Bernie‘s. Rychle zhltnout kafe, utřít mastné ruce a můžeme do auta. Byl by hřích ten úžasný interiér hned pobryndat!

Nový Sport stojí vedle monumentálního Range Roveru a je třeba si přiznat, že kdyby mi to čutání do míče šlo tehdy o trochu lépe, dneska už bych podepisoval objednávku.

Nový RR Sport je perfektní! Design rozvíjí styl, který jsme viděli loni na podzim u klasického Range Roveru, sport je kompaktnější, nižší a jasně dává najevo, že on bude tím mrštnějším z rodiny. Na první pohled si všimnete ikonických úzkých světel vpředu i vzadu, výrazně skloněného čelního skla a samozřejmě zapuštěných klik jako u většího sourozence. Aerodynamika tohohle auta je příkladná, to si pište.

V tiskové zprávě se dočteme o laserem svařované střeše a spojleru a dalších technologických vychytávkách, ale ono se to nedá popsat. Je třeba si to auto pořádně prolézt a prožít. To druhé bohužel dnes nemůžeme, tenhle exemplář je jediný v Česku a na silnici s ním nesmíme.

Tak jej alespoň pořádně osaháme. Interiér je luxusní, skvěle zpracovaný a velkorysý. Tohle auto pojme nejen fotbalisty, ale s přehledem i ty nejlepší volejbalisty o kterých už byla řeč. Interiéru vládne obří dotykový displej, dobře známý z nového Range Roveru, se kterým Sport sdílí i například systém aktivního potlačování hluku a technologie pro ještě lepší jízdu. Jako například řízení všech kol, vektorování točivého momentu pomocí brzd a elektronicky řízený aktivní diferenciál. Jo, tohle auto bude hrát extraligu nejen na silnici, ale i v terénu.

Doba si to žádá, takže nabídku motorizací představují dva plug-in hybridy a mild-hybridy s benzínovými i naftovými šestiválci, což Land Roveru umožnilo nechat v nabídce pořádný zážehový osmiválec s dvěma turbodmychadly! Eko úlitby necháme úředníkům a do testu si objednáváme samozřejmě osmiválec.

Těšte se! I my se těšíme! A soudě podle počtu hostů, kteří si v showroomu B of B cars podávali dveře, nejsme sami.

Sdílejte článek