Společnost
20/01/2022 Petr Sobol

Obětí středečního požáru v Porubě byla důchodkyně (†79). Dva lidé skončili v nemocnici

Ve středu večer došlo v Ostravě-Porubě k tragickému požáru, který si vyžádal i jeden lidský život.

Krajští operátoři byli o události informováni před 19:30. Zdravotnická záchranná služba vyslala na místo lékařskou posádku rendez-vous a tři týmy rychlé zdravotnické pomoci. Zasahující lékař již nemohl pomoct devětasedmdesátileté ženě, která podlehla následkům požáru ještě před příjezdem záchranářů," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Posádky ošetřovaly celkem šest osob, přičemž všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Do ostravské Fakultní nemocnice byla transportována ženu ve věku pětasedmdesáti let, pro nadýchání zplodinami hoření a obtíže interního charakteru. Druhým pacientem předaným na urgentním příjmu byl devětačtyřicetiletý muž, rovněž s intoxikací kouřem," dodal Humpl.

Další čtyři osoby záchranáři vyšetřili a ošetřili na místě události, jejich stav však nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. Příčinu požáru, jenž si vyžádal škody zhruba za půl milionu korun, policisté a hasiči stále zjišťují. Hasiči z domu evakuovali devatenáct lidí a požár dostali pod kontrolu po patnácti minutách. Hasiči také zkontrolovali a odvětrali všechny byty nad místem požáru a obyvatelé se do nich mohli vrátit krátce před jednadvacátou hodinou.

Sdílejte článek