Společnost
01/03/2016 Jaroslav Baďura

Ondřej, Natálie, Emma, Kristýna, Eliáš a Ha Phuong – narozeniny oslaví co 4 roky

Výjimečné datum 29. února bude mít v rodném listě i šest miminek narozených ve Vítkovické nemocnici . Ondřej, Natálie, Emma, Kristýna, Eliáš a Ha Phuong.

To jsou jména čerstvě narozených miminek z porodnice Vítkovické nemocnice, která budou mít ve svém rodném listě výjimečné datum 29. února. Tento přestupný den se v kalendářích vyskytuje jednou za 4 roky, a právě rok 2016 je jedním z nich.

„Prvním miminkem, které přišlo ve Vítkovické nemocnici na svět v magické datum 29. února 2016, byl malý Ondřej, a to již v 8:17 ráno. Následovala jej Natálie, Emma, Kristýna, Eliáš a nakonec Ha Phuong, která přišla na svět minutu před 15. hodinou. Pět ze šesti maminek přijelo do Vítkovické nemocnice z Ostravy, šestá rodička pak dorazila rodit až z Orlové,“ uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Vítkovická nemocnice v Ostravě disponuje regionálně vyhledávanou porodnicí s titulem Baby Friendly Hospital, která razí vstřícný přístup k dětem a výrazně podporuje kojení.

Mimo jiné porodnice umožňuje alternativní metody vedení porodu, má zaveden systém rooming-in, organizuje kurzy pro těhotné ženy a pořádá i přednášky pro stávající maminky. V roce 2015 si ji i díky tomu vybralo k porodu čtrnáct set maminek z Ostravska a širokého okolí.

Sdílejte článek