Společnost
04/12/2015 Jaroslav Baďura

Opava zahájila provoz nové sportovní haly za 37 milionů

Dnes byl slavnostně otevřen nový multifunkční sportovní areál v Městských sadech, který vyrostl na pozemcích města za severní tribunou fotbalového stadionu. Výstavba haly a hřiště s umělým trávníkem začala ve druhé polovině května letošního roku a byla dokončena v polovině listopadu. Prvního prosince si areál převzal do správy Slezský fotbalový club Opava (SFC).

Tělocvična bude využitelná pro všechny míčové sporty, jako je například basketbal, futsal či volejbal. Sloužit bude nejen „malým“ fotbalistům SFC, přístupná bude i pro další sportovní a tělovýchovné spolky, přilehlé školy a také veřejnost.

Hřiště pak bude mít úlohu zejména jako tréninková hrací plocha pro rozvoj fotbalových schopností členů SFC, především dětí a mládeže.

Náklady na výstavbu areálu se vyšplhaly na 37 milionů korun. Až 29 milionů korun z této částky bude financováno z dotace, zbytek je hrazen z městského rozpočtu.

„Celý projekt byl realizován v rámci plnění Integrovaného plánu statutárního města Opavy – Přitažlivé město. Ten zahrnuje celkem 15 projektů. Multifunkční hala je čtrnáctá z nich, patnáctý a poslední projekt, novou tělocvičnu v Komárově, otevře město počátkem ledna 2016,“ uvedla mluvčí Opavy Lada Dobrovolná.

Sdílejte článek