Společnost
03/12/2015 Jaroslav Baďura

Opavské Slezské divadlo uvede muzikál Limonádový Joe

V předvánočním čase přichází na řadu očekávaná premiéra muzikálového projektu, který vzniká ve spolupráci činoherního i operního souboru Slezského divadla Opava. Limonádový Joe patří k titulům, které neopouštějí divadelní scény ani televizní obrazovky. V opavském divadle se však inscenuje úplně poprvé.

Původní román Limonádový Joe vyšel už v roce 1946. Do podoby divadelního – muzikálového – scénáře jej autor přepsal v roce 1955 a nezapomenutelný stejnojmenný film natočil Oldřich Lipský v roce 1964. Autory hudby jsou Jan Rychlík a Vlastimil Hála.

Tvůrčí tým opavské inscenace vede režisér Dominik Beneš, který pochází z Opavy, je absolventem oboru operní režie na DAMU v Praze. Ve Slezském divadle pracuje poprvé. Ale už v říjnu tohoto roku debutoval v Národním divadle Praha režií dvou krátkých oper, a to Slavíka (Igora Stravinského) a Jolanty (P. I. Čajkovského). Výpravu scény i kostýmů má na starosti Zuzana Přidalová, která ve Slezském divadle už v sezoně 2013/14 připravila inscenaci Kometa.

V obsazení se diváci mohou těšit na pestrý mix tváří domácích i posil přespolních. Padoucha Horáce alias Hogofoga se všemi třemi zářezy na pažbě svého deringeru se zhostí Martin Valouch, sladkou Winnifred ztvární Tereza Kavecká v alternaci s Terezou Bartošovou.

V roli arizonské pěnice Tornádo Lou se představí Katarína Jorda, Šárka Vykydalová a hostující Hana Fialová, nositelka Thálie, která působí v ostravském Národním divadle moravskoslezském. Titulní roli Joa nastuduje Roman Harok.

V dalších rolích se můžete těšit na Martina Táborského jako Abe Honestyho – otce Winnifred, na Michala Stalmacha na Douga, Jakuba Stránského jako Grimpa a ze souboru opery uvidíte Zdeňka Kapla a Alexandra Vovka jako nájemné zabijáky Mexiko Kida a Dakotu Kida. Samozřejmě za spolupráce orchestru, sboru i baletu SDO.

Hudební supervize: Damiano Binetti. Vedoucí hudebního nastudování: Libuše Vondráčková. Choreografie: Kristýna Martinovská. Dramaturgie: Alžběta Matoušková. Korepetice: Jana Hajková. Asistent režie: Marta Vaňkátová. Sbormistr: Kremena Pešakova.

V premiéře už 6. prosince 2015 od 19 hodin!

Sdílejte článek