Společnost
29/09/2022 Petr Sobol

Opravy cest, chodníků i parkovišť. Stavební sezona v Ostravě nekončí

Společnost Ostravské komunikace, která se stará o silnice II. a III. třídy a místní komunikace na území Ostravy, stihne do konce letošní stavební sezony ještě 15 akcí za celkem přibližně 20 milionů korun.

„Kromě oprav povrchů vozovek půjde například ještě o velkou rekonstrukci dvou parkovišť a napojení cyklodopravy na stávající komunikace na ulicích Opavská a 28. října,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

Zmíněná parkoviště jsou na ulicích 30. dubna a Horova v centru Ostravy. V případě Horovy ulice (jedná se o parkoviště za Magistrátem města Ostravy) jde o celkovou rekonstrukci včetně parkovacího systému, vše má být hotovo během listopadu.

Na 30. dubna práce běží a mají skončit v říjnu. „Cyklistické trasy budeme napojovat na stávající cyklostezky a na chodník ve dvou krocích, z nichž ten druhý, závěrečný, chceme stihnout do poloviny listopadu,“ upřesnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Firma podle něj do zimy také dobuduje chodníky na Dobroslavické ulici v městském obvodu Plesná a dokončí úpravu přechodů pro chodce v nejlidnatějším obvodu Ostrava–Jih.

Ostravské komunikace letos už mimo jiné opravily komunikaci Na Baranovci, kde byl zásahem za přibližně 14 milionů korun odstraněn havarijní stav přístupové trasy k četné zástavbě ve Slezské Ostravě. Stavba byla navíc koordinována s opravou plynového potrubí, veřejného osvětlení a výstavbou chodníku.

Momentálně probíhá rekonstrukce ulice Na Rovince v průmyslové zóně Hrabová, což je stavba v hodnotě zhruba 20 milionů korun. Provádí se zde sanační práce na podkladních vrstvách, opravy autobusových zálivů a oprava živičných povrchů.

V těchto dnech už Ostravské komunikace začínají také s přípravou na zimní údržbu, což obnáší zejména naskladnění posypových materiálů a přípravu techniky.

Sdílejte článek