Sport
18/04/2018 Jaroslav Baďura

Ostrava vyhlásila sportovce roku, legendou je Vůjtek

​Známe nejlepší ostravské Sportovce roku 2017 v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Nejlepší handicapovaný sportovec, Talent roku, Sportovní legenda a letos podruhé byla vyhlášena kategorie Společensky odpovědná firma.

Jedná se již o 11. ročník této sportovní ankety.

Vítězové jednotlivých kategorií

Nejlepší jednotlivec: oštěpařka Nikol Tabačková (1998). V roce 2017 získala zlatou medaili na mistrovství Evropy juniorů. Na seniorském mistrovství ČR skončila na třetím místě. Je členkou klubu Atletika Poruba a na podzim loňského roku přešla do tréninkové skupiny Jana Železného.

Nejlepší kolektiv: stolnětenisový tým TTC Ostrava 2016. Mistr ČR 2017, účastník Ligy mistrů v ročnících 2016/2017 a 2017/2018, kde postoupil z 3. místa ve skupině do čtvrtfinále Poháru ETTU (pohár Evropské unie stolního tenisu – druhá nejvýznamnější klubová soutěž).

Nejlepší handicapovaný sportovec: diskař, oštěpař a koulař Vojtěch Konečný. V roce 2017 obsadil na mistrovství světa handicapovaných sportovců v Londýně 9. místo a na mezinárodním mistrovství ČR získal stříbrnou medaili za hod oštěpem a bronzovou za vrh koulí.

Talent roku: sportovní střelkyně Sára Karasová (2001). V roce 2017 se stala juniorskou mistryní Evropy v jednotlivcích i družstvech a na mistrovství světa skončila v družstvech na páté příčce.

Sportovní legenda: hokejista Vladimír Vůjtek (1947). Hokejově vyrostl v týmu HC Vítkovice, kde jako centr útoku odehrál celou svou kariéru s výjimkou vojenské služby, kterou absolvoval v Dukle Trenčín. V roce 1979 skončil s vítkovickým týmem na třetím místě československé ligové soutěže.

Po skončení aktivní kariéry se dal na trenérskou dráhu. Dvakrát dovedl Vítkovice a jednou Zlín do finále extraligy. Trénoval českou reprezentaci do 20 let, poté odešel jako hlavní trenér do KHL a s týmem Lokomotiv Jaroslav vybojoval dvakrát ruský titul, poté s Kazaní obsadil třetí příčku.

S týmem Slovenska získal v roce 2012 stříbrné medaile na mistrovství světa. Českou reprezentaci vedl v roce 2016. V současné době působí v mateřských Vítkovicích jako trenérský konzultant.

Společensky odpovědná firma: 3E PROJEKT, a.s. Společnost patří k nejvýznamnějším partnerům Městského fotbalového klubu Vítkovice a finančně podpořila konání mládežnického fotbalového turnaje O pohár města Ostravy.

Kromě toho podporuje fotbalisty Klimkovic a motocyklového závodníka Ondřeje Klymčiwa, který pravidelně startuje na Rally Dakar.

Sdílejte článek