Společnost
30/01/2020 Marcela Pytlíková

Ostravská Kafrárna oslavila tři roky

​Za poslední tři roky se událo mnoho věcí. Mongolským prezidentem se stal Chaltmágín Battulga, princ Harry se oženil. Byla rozluštěna barevnost opeření dinosaurů rodu Sinosauropteryx.

Ale především nás po celou tu dobu baví talkshow Petra Kubaly Kafrárna. Za ty roky ušla pořádný kus cesty - od potlachu v kavárně na Masarykáči přes multižánrový klub až do Národního divadla moravskoslezského.

Kdo by byl lepším narozeninovým hostem než historicky první host Kafrárny? O ředitelování NDM a divadelním režírování si přišel popovídat pan Jiří Nekvasil.

Pozval nás na premiéry, které divadlo chystá, zejména na dlouho očekávané zpracování slavného muzikálu West Side Story. A premiéru měl díky Kafrárně i on sám - byl poprvé na jevišti Divadla 12.

Hudební vložku obstaral Adán Sanchez, kytarista z Andalusie, který do Ostravy utekl před svou expřítelkyní.

Identita druhého hosta byla až do poslední chvíle tajemstvím. Ani moderátor nevěděl, kdo to bude, a byl dost překvapený, když se ukázalo, že je to on sám!

Vyzpovídat ho přišla jeho přítelkyně Adéla Prchalová. A tak jsme se dozvěděli, jak se zrodila myšlenka Kafrárny, jak perné byly začátky, jaká nová naděje vykvetla ze setkání s panem Nekvasilem v Dobrém ránu a také jak to chodí u Petra a Adély doma.

Pak na jeviště opět nastoupil Adán s kytarou, ale Petr z toho ještě nebyl venku. Dostal totiž za úkol přeložit ze španělštiny Adánovo vyprávění.

Jelikož je však Petr zkušený improvizační herec, publikum slzelo smíchy, neboť podle všeho má Adán čtyřnohého psa, který má žaludeční vředy z utopenců a nechytá wifi.

Ačkoli moderování šlo Adéle skvěle, nakonec přece jen vrátila otěže šou Petrovi a ten mohl přivítat třetího hosta - moderátorku, zpěvačku a herečku Terezu Pergnerovou.

A to bylo naposledy, co se dostal ke slovu. Adéla s Terezou se báječně doplňovaly, probraly Terezinu cestu vlakem do Ostravy, její funkci prezidentky ve smyšleném Státě šílenců a dokonce stihly i naplánovat Petrovi svatbu a pozvat všechny přítomné.

Petr Kubala svým hostům na konci pořadu věnuje dárky spojené s jejich profesí. Proto Tereza Pergnerová, známá z hitparády Eso, dostala zarámovanou kartu žolíka s Petrovým obličejem a pokladničku pro Terezin nadační fond.

Pan Nekvasil dostal sklenici nakládaných okurek značky Kafrárenské nekvasilky. Petr Kubala, protože byl také hostem, dostal nádherný dort s marcipánovým moderátorem v červeném křesílku.

Rozloučili bychom se výstižným pozdravem Čágo bélo, šílenci, ale bohužel jsme se v Kafrárně dozvěděli, že ho má Tereza Pergnerová registrovaný. Takže jen klasicky - nashledanou při příští Kafrárně 21. února v Divadle 12.

Sdílejte článek