Společnost
10/09/2017 ČTK

Ostravský městský obvod Jih začal modernizovat obchodní centrum

V nejlidnatější ostravské městské části Jih začala rekonstrukce obchodního centra v části Hrabůvka, které patří k nejrušnějším místům v obvodu.

Více než čtvrtroční modernizace bude stát téměř 30 milionů korun, řekla Jana Smutná z oddělení vztahů s veřejností.

Komplex s obchody má podle ní celkem čtyři vlastníky a obvod nyní zahájil úpravy části v jeho vlastnictví. „Rekonstrukce celého obchodního centra bude probíhat ve více etapách. Radnice se ale shodla v respektování studie jednotného vzhledu s dalšími třemi vlastníky,“ uvedla Smutná.

Po revitalizaci objektu obvod v příštím roce plánuje rekonstrukci parkoviště a jeho rozšíření o další stání v blízkosti polikliniky.

Obchody a provozovny, které sídlí v nyní modernizované části objektu, se po opravách vrátí do původních prostor. Jejich provozovatelé během opravy nebudou platit nájem.

„Ve vyklizených prostorách budou postupně provedeny nové vnitřní rozvody elektroinstalace, vody, odpadů i vytápění objektu. Objekt čeká zateplení obvodového pláště a provedení barevně sjednocené fasády,“ popsala radní Markéta Langrová.

Připomněla, že objekt byl vybudován v 70. letech minulého století a od té doby byl jen udržován a nebyla provedena žádná významnější modernizace.

Doprava a parkování v okolí obchodního centra nebudou během první etapy revitalizace omezeny.

Sdílejte článek