Společnost
13/05/2017 ČTK

Ostravský soud začal řešit případ pokusu o vraždu a znásilnění tří dětí

Muž obviněný z toho, že loni v Třinci na Frýdecko-Místecku znásilnil tři děti a jedno z nich chtěl zavraždit, stanul před soudem.

V pondělí se případem začne zabývat Krajský soud v Ostravě. Obžalovanému hrozí až výjimečný trest, řekla mluvčí soudu Lucie Olšarová.

„Muž podle obžaloby v roce 2016 v Třinci ve třech případech pod různými záminkami vylákal děti mladší patnácti let na odlehlá místa a za zneužití jejich bezbrannosti je údajně donutil k pohlavnímu styku. V jednom případě se pak pokusil poškozenou usmrtit,“ uvedla.

Dodala, že pětačtyřicetiletý muž se dopustil znásilnění a pokusu vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí až dvacetiletý nebo výjimečný trest.

Muž na děti útočil v třineckém lesoparku, vyplývá z policejního vyšetřování, podle kterého oběti lákal do odlehlých a špatně přístupných míst. Například pod záminkou, že jim ukáže zvíře.

Policisté jej dopadli krátce na to, co byla v lesoparku nalezena polonahá šestiletá holčička. Dívka se ztratila při vycházce, což ohlásili její příbuzní. Nahou ji našel kolemjdoucí.

O pár hodin později policisté zadrželi podezřelého muže. Při vyšetřování vyšlo najevo, že útoků na děti má na svědomí více, uvedla policie.

Sdílejte článek