Společnost
31/05/2017 ČTK

Ostravským domem roku je nová atletická hala!

Titul Ostravský dům roku 2016 získala novostavba atletické haly.

Stavba uspěla nejen u odborné poroty, ale také u laické veřejnosti, která jí v anketě dala druhý nejvyšší počet hlasů. Novinářům to dnes řekl hlavní architekt města Cyril Vltavský.

Odborná porota posuzovala celkový dojem a architektonický výraz stavby, dále kvalitu uspořádání a řešení jejího okolí, její zapojení do prostředí, technické provedení, přínos pro život města i skutečnost, jestli jde o příklad hodný následování.

Hala zhruba za 340 milionů korun splňuje parametry Mezinárodní atletické federace. Její součástí je běžecký ovál s šesti drahami o délce 200 metrů, osm přímých drah o délce 60 metrů a sektory pro skok do výšky, skok do dálky, skok o tyči a vrh koulí.

Součástí renovovaného atletického tunelu, který je s halou propojen, je rovinka dlouhá 100 metrů. Atletická hala doplnila sportovní stavby v okolí, v její blízkosti je Ostravar Aréna, která je domácí halou hokejového klubu Vítkovice a konají se v ní i kulturní a sportovní akce.

Stojí nedaleko zrenovovaného Městského stadionu, kde hraje fotbalový Baník Ostrava a koná se na něm atletická Zlatá tretra. V blízkosti sportovišť jsou ubytovací kapacity.

S vítězstvím ve 23. ročníku soutěže je spojena odměna 300.000 korun. Částkou 150.000 korun by mělo být oceněno druhé vyhodnocené dílo, kterým je objekt Vědeckotechnického parku 4MEDi v areálu Fakultní nemocnice Ostrava. Tento objekt zároveň získal v hlasování největší přízeň laické veřejnosti.

Titul Ostravský dům roku se ve městě uděluje od roku 1994 a v minulosti ho získala například dostavba zimního stadionu Sareza, divadlo loutek nebo třeba multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovice.

Sdílejte článek