Sport
31/01/2023 Petr Sobol

Pamatujete? V roce 2004 získal historický titul s Baníkem, teď bude zachraňovat Vítkovice

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům (současným i minulým), kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také v minulých dnech nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci (i bývalí), kteří jsou spojeni s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Drozd převzal Vítkovice

Příští rok tomu bude už dvacet let od doby, kdy Baník vybojoval historický ligový titul. Ke klíčovým hráčům ostravského celku tehdy patřil i Petr Drozd, jenž k mistrovské jízdě přispěl pěti góly a třemi asistencemi. Bývalý vynikající obránce, který ligu hrával i za Drnovice, Hradec Králové a Kladno, u fotbalu zůstal i po konci hráčské kariéry, kdy sbíral trenérské zkušenosti v Baníku či Hlučíně. Před pár dny ale přijal novou výzvu a převzal třetiligové Vítkovice, které jsou beznadějně nejhorším týmem MSFL. Dokáže je v soutěži zachránit?

Jurásek září ve Slavii

Zdá se, že z Matěje Juráska roste velká fotbalová hvězda. Devatenáctiletý odchovanec karvinského fotbalu si získává velmi dobrou pozici ve Slavii, kde jeho talent neustále rozvíjí. Jurásek zakončil podzim dvěma premiérovými ligovými góly do sítě Baníku, na které navázal v prvním jarním duelu proti Jablonci, v němž přidal další dva zásahy. Nahlas si říká o místo v základní sestavě.

Pastrňák pokořil sedmdesátku

Jen čtyři hráči se v aktuálním ročníku NHL dostali přes 70 kanadských bodů. Jedním z nich je i David Pastrňák, který je s 71 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Šestadvacetiletý havířovský rodák, který je tahounem Bostonu, má na kontě už 38 branek, což z něj dělá i druhého nejlepšího střelce celé NHL.

Palát se vrací do tempa

Hokejový útočník Ondřej Palát se po zranění zase dostává do formy. Jednatřicetiletý rodák z Frýdku-Místku naskočil zpátky do kolotoče NHL na začátku ledna, v prvních čtyřech zápasech za New Jersey ale nebodoval. Pak se však rozjel a v dalších duelech posbíral pět bodů za gól a čtyři nahrávky.

Bartošák bude chytat za Mountfield

Kopřivnický rodák a jeden z elitních českých hokejových brankářů Patrik Bartošák se po sezoně vrátí do extraligy. Ovšem ne do Vítkovic ani Třince, kde už působil, ale do Hradce Králové. Letos devětadvacetiletý účastník dvou olympijských turnajů působí ve finském Lahti, ve kterém podává velmi dobré výkony.

Sdílejte článek