Sport
15/05/2021 Petr Sobol

​Papadopulos odmítl Baník. Srdce mě tam táhlo, ale rozhodl rozum, přiznal

Zkušený útočník Michal Papadopulos musel vyřešit složitý rébus.

Vyslyší volání mateřského klubu a dohraje kariéru v milovaném Baníku, nebo splatí důvěru Karviné, která z něj udělala kapitána a znovu mu vlila do žil pořádnou energii? Nakonec si vybral druhou variantu.

Psala se sezona 2001/02, když Michal Papadopulos oblékl v lize poprvé dres Baníku. Ostravský rodák později získal i český pohár a pak z Bazalů vyrazil do světa. Zkoušel se prosadit v Arsenalu, hrál za Leverkusen, působil taky v Nizozemsku, Rusku a Polsku.

Loni byl v polském celku Korona Kielce, s tím ale spadl z nejvyšší soutěže a s klubem se dohodl na předčasném konci. Pak se po letech strávených v zahraničí vrátil domů, plácl si s Karvinou a opět nazul střelecké kopačky.

Aktuálně má na kontě osm branek, tři asistence a je klíčovou postavou slezského celku. Svými výkony si navíc Papadopulos znovu řekl o pozornost Baníku, který ho v závěru kariéry lákal domů. „Ano, je to pravda. Bylo to ve hře,” prozradil bývalý reprezentační útočník.

Papadopulosovi po sezoně končila smlouva, tudíž stačilo jediné - kývnout na ostravskou nabídku. Hráč s řeckými kořeny se ale nakonec rozhodl jinak a podepsal nový roční kontrakt v Karviné.

„Jsem kapitán, za tým mám nějakou zodpovědnost a nechtěl jsem utíkat od rozdělané práce. Vím, že vedení klubu i trenér chtějí ponechat kostru týmu a zabojovat v příští sezoně o ještě lepší umístění, čímž je po obnově nadstavby prostřední skupina. Minulý rok jsem chtěl končit, ale v Karviné jsem si fotbal zase začal užívat,” prohlásil po podpisu smlouvy.

Jak ale Papadopulos přiznal, rozhodování neměl snadné. „Srdce mě táhlo do Baníku, lákalo mě to, hodně jsem nad tím přemýšlel, ale rozhodl rozum. Měl jsem pocit, že není správné v Karviné skončit. Něco jiného by bylo, kdyby se Baník ozval před rokem,” vysvětlil, proč nakonec odolal ostravskému vábení.

„Vyrůstal jsem tam. Baník je můj klub, kterému fandím, ale rozhodla vděčnost vůči Karviné,” dodal.

Zatímco v Karviné je lídrem a útočníkem číslo jedna, v Ostravě by o své místo musel bojovat. „Toto ale v mém rozhodování nehrálo žádnou roli. V mém věku se může každý zápas něco stát, kdo ví, co bude za rok. Takto jsem vůbec neuvažoval,” řekl zkušený útočník, který pokračuje v karvinském dresu. Stejně jako brankář Petr Bolek, což v jeho rozhodování hrálo velkou roli. Kariéru tak Papadopulos zřejmě ukončí v Karviné.

„Popravdě, chtěl jsem končit už před rokem. Vše závisí na zdraví a na tom, jestli budu i nadále platný,” uzavřel.

Sdílejte článek