Sport
14/05/2021 Václav Menšík

Para hokejisté odehrají přípravné zápasy. Mistrovství světa v Ostravě se blíží!

Vladimír Pryček

Za pět týdnů odstartuje MS v para hokeji Ostrava 2021. Reprezentanti, připravující se v Poděbradech, o víkendu konečně absolvují první přípravné zápasy.

Na Zimním stadionu v Poděbradech aktuálně podstupuje tvrdý tréninkový dril devatenáct para hokejistů. Na soupisku však může trenér Jiří Bříza nominovat pouze patnáct hráčů. Výběr nebude jednoduchý a hrozí i komplikace při případné pozitivitě hráčů.

„My i ostatní týmy jsme žádali federaci o výjimku a rozšíření počtu nominovaných, ale nebylo nám vyhověno. Hlavně pro zámořské týmy je nízký počet hráčů nepříjemný,“ komentoval podmínky nominace Jiří Bříza.

Para hokejová reprezentace prochází generační obměnou. Jedním z mladých hráčů, který bojuje o nominaci na šampionát je Václav Hečko, rodák z Českého Těšína. „Možná mám trochu výhodu, že jsem hrál klasický hokej, takže jsem se do para hokeje během toho více než roku přípravy docela dostal. Jen by to konečně chtělo ostrý zápas,“ řekl Václav Hečko.

Nezbytnost přípravných zápasů si samozřejmě uvědomuje celý realizační tým v čele s trenéry. „Kluci jsou v tréninkovém nastavení strašně dlouho a potřebují si už konečně takzvaně i sáhnout na soupeře. Zatím to vypadá, že bychom o víkendu mohli odehrát přátelské utkání s Německem,“ dodal trenér reprezentace Jiří Bříza.

Českou para hokejovou reprezentaci na letošním turnaji čeká velmi těžká skupina. První utkání odehrají reprezentanti s Jižní Koreou. V dalších zápasech se pak Češi střetnou s týmy USA a Kanady.

Proti takto silným soupeřům bude důležitá podpora fanoušků. A vypadá to, že se hráči budou moci spolehnout na fanoušky přímo v hledišti Ostravar Arény.

„Už je prakticky jisté, že mistrovství bude s fanoušky, zatím jen nevíme, kolik jich bude. Máme radost! Moc se na ně těšíme a teď intenzivně pracujeme na tom, aby byl šampionát bezpečný a dle všech opatření,“ potvrdil Jiří Šindler, předseda organizačního výboru.

Mistrovství začíná v sobotu 19. 6. zápasem Čechů proti Korejcům. Budeme u toho!

Sdílejte článek