Sport
16/06/2022 Václav Menšík

Pavel Vrba zpátky v Baníku! Řekl, jak chce zaplnit celý stadion

​Do Baníku Ostrava se po dlouhých osmnácti letech vrací trenér Pavel Vrba - muž, který má velké zásluhy na posledním ligovém titulu.

Již několik týdnů Ostravou rezonuje jméno Pavla Vrby. Baník je prostě fenomén a po dlouhých hubených letech by se rád konečně nadechl k tolik potřebným úspěchům. Jedním ze základních kamenů těchto ambicí se stal Pavel Vrba, který ve středu poprvé oficiálně vystoupil na tiskové konferenci jako hlavní trenér FC Baník Ostrava.

Na trenérovi bylo znát, že je rád zpátky. „Vracím se do klubu, kde jsem prožil krásné roky. Možná Baníku něco dlužím, takže když přišla nabídka od pana Brabce, neváhal jsem a moje rozhodnutí o návratu bylo rychlé,“ uvedl Pavel Vrba na začátku konference.

Dle jeho slov má Baník cíle a ambice postupně růst. Vrba několikrát chválil dobrou práci předchozího realizačního týmu a netajil se tím, že na ni chce navázat. Ocenil, že klub je díky práci majitele Václava Brabce stabilizovaný, že je i ostatními ligovými kluby konečně znovu vnímán jako atraktivní a stabilní organizace, což je dle něj základ pro dlouhodobý fotbalový úspěch.

Baník sice v posledních letech moc často neporážel Spartu, Slavii nebo Plzeň. Ale dokázal jim ligové boje zkomplikovat, obírat je o body a vyprodat stadion. Na to chce trenér Vrba navázat. A jít cestou, kdy jeho fotbal přiláká fanoušky do ochozů na každý zápas.

„Chci se svým týmem dokázat to, aby fanoušci chodili na fotbal zase jako v tom památném roce 2004, aby byl plný stadion,“ netají se svým přáním Pavel Vrba.

Na konkrétní dotaz novinářů směrem k útoku na evropské poháry odpověděl diplomaticky: „Rozhodně chceme v lize postoupit do první skupiny a pak se uvidí.“

Dotkl se i zápasu se slavným skotským Celtic Glasgow, kterého se nemohou dočkat hráči i fanoušci. „Přijede soupeř, který nás pořádně prověří a bude to úžasná pozvánka před ligou, fanoušci se mají na co těšit!“ podotkl trenér.

Velkou novinkou, kterou trenér kvitoval, je, že Baník bude díky dohodě s městem nově trénovat na Bazalech. Hráči nebudou muset tolik cestovat a budou mít kompletní zázemí pro trénink i regeneraci na jednom místě.

Jaký má Pavel Vrba vztah k regionu, jak vzpomíná na své začátky v Ostravě, proč vlastně v roce 2014 odešel a mnoho dalšího se dozvíte v rozsáhlém rozhovoru, který vyjde v dalším vydání tištěného Magazínu PATRIOT již 24. června!

Sdílejte článek