Společnost
30/10/2015 Jaroslav Baďura

Pilot musel nouzově přistát s větroněm. Byl níž, než si myslel

Bez zranění, ale se škodou 300 tisíc korun skončilo nouzové přistání pilota větroně v Mnichově - místní části Vrbna pod Pradědem.

Mimořádnou událost prošetřují vrbenští policisté. Nehoda se stala ve čtvrtek dopoledne. Na louce nouzově přistál 53letý muž s větroněm, se kterým letěl z Krnova.

„Pilot po vypnutí od vlečného letadla zjistil, že se se strojem nachází v menší výšce, než očekával, a nepodařilo se mu navázat na vzestupný proud,“ popsala počátek nehody bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Pilot po vyhodnocení situace zahájil nouzové přistání, které probíhalo bez problémů. Při konečném doběhu chtěl pilot zabránit stočení větroně z kopce a položil křídla na zem. Levé křídlo se však odrazilo od terénu, současně nápor větru přitlačil směrové kormidlo a letoun se na zemi otočil a zůstal stát v opačném směru přistávání.

„Došlo k poškození zadní části trupu a ocasní ovládací plochy. Škoda je předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Ke zranění pilota, který byl v letadle sám, naštěstí nedošlo. Událostí se zabývají i pracovníci Ústavu pro odborné zjišťování leteckých nehod,“ dodala policejní mluvčí.

Sdílejte článek