Společnost
28/04/2017 ČTK

Počasí řádí: Na Bruntálsku je sněhová kalamita, v nížinách hrozí povodně

Vydatné sněžení a náledí komplikují dnes ráno dopravu na Bruntálsku. Policisté hovoří o sněhové kalamitě. Vyzývají řidiče, aby raději nevyjížděli na silnice spojující Šumpersko, Jesenicko a Bruntálsko, řekl mluvčí bruntálské policie René Černohorský.

„Nabádáme řidiče všech motorových vozidel, aby necestovali po úsecích silnic první třídy čísla I/11 a I/45 spojující Šumpersko, Jesenicko a Bruntálsko. V této lokalitě je sněhová kalamita doplněná i náledím, jsou zde uvězněny kamióny, je zde několik menších dopravních nehod a průjezd je velmi složitý a komplikovaný,“ uvedl Černohorský.

Velkou obezřetnost by měli podle něj mít hlavně řidiči automobilů, kteří již přezuli svá vozidla na letní pneumatiky. Těmto účastníkům silničního provozu se vůbec nedoporučuje do tohoto prostoru jezdit a projíždět jím.

V ostravské části Polanka nad Odrou už vodohospodáři vyhlásili na Polančici třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení. Na dvou dalších místech, v Držkovicích na Opavsku a Kozlovicích na Frýdecko-Místecku, platí na řece Opavě a na Ondřejnici druhý povodňový stupeň, tedy stav pohotovosti.

Na 16 dalších místech platí první stupeň. Předpokládá se, že hladiny toků ještě budou stoupat, domy by ale voda ohrozit neměla, řekla mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

„V beskydské části regionu v noci spadlo okolo 40 milimetrů srážek. Na jesenické straně okolo 20 milimetrů,“ řekla mluvčí. Dodala, že třetího stupně druhého stupně povodňové aktivity, stavu ohrožení, dosáhla Polančice v Polance nad Odrou.

Druhého stupně Opava v Držkovicích na Opavsku a Ondřejnice v Kozlovicích.

Sdílejte článek