Společnost
07/03/2022 Petr Sobol

Podrobnosti k tragické nehodě. Muž, kterého v Porubě zabila tramvaj, měl 35 let

Jak už portál patriomagazin.cz informoval, dnes ráno došlo v Ostravě-Porubě k tragické srážce tramvaje s chodcem. Ten neměl naději na přežití.

U tragické nehody došlo na ulici Opavská, na tramvajové zastávce Telekomunikační škola, zhruba v 5:30 ráno. Na místě zasahovala i Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, která byla u nehody prakticky okamžitě.

Před půl šestou se lékařská posádka, při cestě z ukončeného zásahu a návratu zpět na svou základnu, stala svědkem střetu tramvaje s chodcem. Záchranáři událost nahlásili operačnímu středisku a během několika okamžiků byli na místě nehody," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Podle prvotních informací měl pětatřicetiletý muž přecházet kolejiště na místě určeném pro chodce, ovšem během toho jej srazila právě přijíždějící tramvají. Zůstal zaklíněn pod tramvají a musel být vyprošťován. Zasahující lékař u něj zjistil rozsáhlá poranění hlavy a končetin. Bezprostředně po nehodě již nejevil žádné známky života, a když se jej podařilo vyprostit, musel lékař konstatovat smrt. Utrpěná zranění byla neslučitelná se životem," dodal Humpl.

Sdílejte článek