Společnost
30/10/2015 Jaroslav Baďura

Policie dopadla fantoma nemocnic. Kradl všude a všechno

V pyžamu coby pacient, s kočárkem a dítětem, na smyšlené návštěvě příbuzného - policie chytila zloděje, který řádil v ostravských nemocnicích. Okrádal pacienty oddělení interny, chirurgie, neurochirurgie, urologie, onkologické oddělení nevyjímaje. Teď je ve vazbě.

Devatenáctiletý zloděj řádil v ostravských nemocnicích od léta až do října, kdy jej policie konečně dopadla. „Komisař zahájil jeho trestní stíhání pro přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ač 19letý, mladík byl již soudy odsouzen pro provinění krádeže, loupeže i porušování domovní svobody. Z výkonu trestu byl podmínečně propuštěn v květnu letošního roku, přičemž mu byla stanovena zkušební doba do roku 2018,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

I přes podmínku zloděj od července do října 2015 spáchal celkem 13 krádeží a způsobil tak škodu na majetku přesahující částku 36 000 korun. Obětí se stali pacienti nemocnic, hospitalizovaní na různých odděleních. Pacientům kradl různé osobní věci, zpravidla mobilní telefony, peněženky, finance, doklady, platební kartu…

Muž využíval legendy, že hledá svého příbuzného, pokud se v pokoji nacházel další pacient a okradený byl mimo pokoj. V některých případech měl využít spánku pacienta či doby, kdy přítomný poškozený sledoval televizi. Kartou, kterou měl odcizit v nemocnici, měl následně provést také úhradu zboží v prodejně.

Policisté shromáždili důkazy směřující ke konkrétnímu podezřelému mladíkovi, následně jej zadrželi. Zprvu své protiprávní jednání popíral. Po předestření shromážděných důkazů se posléze k činům doznal. Uvedl, že v jednom z případů se na oddělení pohyboval s kočárkem i dítětem. Poté, co odcizil notebook, tento ukryl právě v kočárku. Některé z krádeží měl mladík spáchat v pyžamu, neboť měl být v nemocnici také hospitalizován.

Pachateli předmětného protiprávního jednání hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Sdílejte článek