Společnost
11/01/2016 Jaroslav Baďura

Policie: Řidiči, který zabil v Ostravě dva chodce, před nárazem zazvonil mobil

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 44letého muže pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Obviněnému tak hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Při dopravní nehodě zemřeli dva lidé.

K dopravní nehodě došlo dne 10. ledna kolem 17.50 hodin v Moravské Ostravě na Sokolské třídě. Muž řídil automobil značky Mitsubishi ve směru jízdy od křižovatky s ulicí Zborovskou ke křižovatce s ulicemi Mariánskohorskou a Muglinovskou.

„Řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení vozu, nesledoval situaci v provozu a nepřizpůsobil rychlost jízdy jiným okolnostem, které mohl předvídat. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že muž měl v blízkosti řádně vyznačeného přechodu pro chodce směřovat pohled na mobilní telefon, který měl právě zazvonit,“ uvedla ostravská policejní mouvčí Gabriela Holčáková.

Řidič podle policejní mluvčí tudíž odvrátil pohled, původně směřující před vozidlo, na svůj zvonící mobilní telefon. „V důsledku uvedeného měl přehlédnout po vyznačeném přechodu přecházející chodce a narazit do nich. Těla obětí byla po nárazu odhozena několik desítek metrů od místa střetu. Chodci utrpěli zranění, kterým i přes okamžitý zásah lékařů na místě podlehli.“

Policisté provedli ohledání místa činu, topografickou i fotografickou dokumentaci. Policejní komisař zadržel řidičský průkaz muže a nařídil soudní pitvy zesnulých.

Policisté pokračují ve zjišťování totožnosti zesnulých, do současnosti byla zjištěna identita 82letého muže. Příbuzným oběti sdělil tragickou zprávou krizový intervent. Totožnost mrtvé ženy je zatím neznámá. „Žádáme svědky události, aby nás kontaktovali na tísňové lince 158. Vyšetřování okolnosti skutku pokračuje,“ dodala mluvčí.

Vloni zemřelo na moravskoslezských silnicích v souvislosti s dopravní nehodou celkem 53 lidí. Letos si dopravní nehody v kraji vyžádaly již tři mrtvé.

Sdílejte článek