Společnost
17/08/2021 Petr Sobol

Policisté se v kraji zaměřili na neukázněné řidiče. Každý čtvrtý překročil povolenou rychlost

Cílem silničních kontrol, které proběhly v různých denních i odpoledních hodinách na území Moravskoslezského kraje, bylo eliminovat dopravní nehodovost.

V minulém týdnu se moravskoslezští policisté zapojili do dopravně bezpečnostní akce, kterou pořádá organizace ROADSPOL. „V Moravskoslezském kraji za prvních sedm měsíců evidujeme 5481 nehod, u kterých bylo usmrceno 20 osob. Z toho u 677 kolizí je v našem kraji evidovaná jako příčina nepřiměřená rychlost, čímž se pomyslně řadí na třetí místo důvodů dopravních nehod,“ uvedla policejní komisařka Zlatuše Viačková.

Akce byla zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo ni. Během kontrol se však policisté zaměřili i na další přestupky. Zapojeni byli muži zákona všech územních odborů z Karviné, Nového Jičína, Opavy, Frýdku-Místku i Bruntálu, ale také městského ředitelství i hlídky dálniční policie krajského ředitelství. Na komunikacích byla věnována zvýšená pozornost zejména silničním úsekům, kde řidiči často jezdí rychle a předepsanou rychlost nedodržují.

Během pěti dnů policisté zkontrolovali celkem 860 vozidel, u kterých zjistili 390 přestupků. Při kontrolách řešili celkem 215 řidičů, kteří porušili rychlost, v blokových pokutách bylo vybráno bezmála 160 tisíc korun od 209 přestupců a šest řidičů bylo oznámeno správnímu orgánu k dalšímu řízení. „Významné číslo přestupků jsme zaznamenali u řidičů, kteří telefonovali za jízdy. Policisté „rozdali“ celkem 26 pokut v hodnotě 15 300 korun. Devět řidičů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem,“ uvedla Viačková, která jedním dechem dodala, že policisté budou v kontrolách i nadále pokračovat.

Sdílejte článek