Sport
16/05/2023 Petr Sobol

Populární projekt Bez frází míří do Třince. Hosty budou Varaďa s Handzušem

Výjimeční muži, výjimečné příběhy. V Třinci proběhne v pátek 26. května beseda úspěšného projektu Bez frází, které se zúčastní Václav Varaďa a Michal Handzuš.

Václav Varaďa je bývalým skvělým hokejistou a dvojnásobným mistrem světa, který okusil i NHL. Po konci hráčské kariéry přesedlal do role trenéra, jenž dovedl ke třem titulům třinecké Oceláře. Letos nikde netrénoval, v příštím ročníku však bude působit v ambiciózních Pardubicích.

„Václav Varaďa má co říct. Zná cestu k úspěchu. Ukázal to v NHL, jako hráč a trenér Třince a jako novopečený trenér Pardubic to bude chtít dokázat znovu,“ zvou organizátoři besedy, která proběhne 26. května v třinecké knihovně v rámci festivalu ČteFesT.

Titul mistra světa má ve sbírce i někdejší vynikající slovenský útočník Michal Handzuš, jenž v roce 2013 vyhrál s Chicagem Stanley Cup. V NHL odehrál více než tisíc zápasů.

Oba budou součástí besedy, kterou provede bývalý házenkářský reprezentant Karel Nocar. „Michal Handzuš ve svém příběhu Bez frází popisuje, jak důležité je postavit se situaci tváří v tvář životní situaci. Rozhodnout se. Jak je pro něj osobně důležité nemlčet, když se mu něco nelíbí. Nechte se inspirovat jeho sílou,“ dodávají pořadatelé.

Beseda proběhne v době, kdy bude vrcholit letošní světový šampionát v hokeji, na který také přijde řeč. Celá akce potrvá zhruba dvě hodiny, vstupenky se prodávají za 370 korun. „A kam se bude diskuze ubírat dále? To bude na vás, protože tvůrci 3. poločasu jste také vy,“ lákají pořadatelé.

Sdílejte článek