Sport
14/02/2022 Petr Sobol

Poruba bojuje o play-off, dnes přivítá Přerov. Poskočí do desítky?

Hokejisté Poruby se rvou o postup do předkola play-off Chance ligy. Dnes je čeká velmi důležitý souboj proti přerovským Zubrům, které v případě vítězství mohou v tabulce přeskočit.

Více než 2300 dnů. Tak dlouho čekali hokejisté Poruby na výhru nad Vsetínem. Dočkali se jí ve středu, kdy na Lapači zvítězili 5:2 a získali veledůležité body do prvoligové tabulky. „Se Vsetínem se horko těžko vyhrává. Kluci to zvládli, protože hráli týmově jako jeden muž. Myslím si, že rozhodl náš gól v oslabení a od té doby jsme si to už hlídali. Vsetín je jinak silný v ofenzívě, takže jsme dávali pozor už od středního pásma a celkově to vyšlo,“ uvedl po zápase trenér Poruby Jiří Režnar.

Od té doby Ostravané nehráli, dnes jdou ale znovu do akce a čeká je další tuhý boj. Tentokrát proti Přerovu. Ten zatím drží poslední postupové, tedy desáté místo, které znamená vstupenku do předkola play-off. Třináctá Poruba však na Zubry ztrácí pouhé dva body, i když Přerov má jeden zápas k dobru.

Přerov má navíc formu jako hrom. Taky Zubři v sobotu udolali Vsetín (4:1) a přidali už pátou výhru v řadě. Oboustranně šlo o velmi dobrý hokej. Diváky musel bavit, včetně koncovky vítězství, které je pro nás důležité a cenné. Jsme velmi rádi, že se nám to povedlo,“ prohlásil trenér Přerova Robert Svoboda, jenž se v ofenzivě nejvíc spoléhá na trio Süss, Doležal a Jakub Svoboda. V bráně Zubrů pak dostává nejvíc prostoru Michael Petrásek.

Pondělní bitva o důležité body začíná v 17:30.

Sdílejte článek