Sport
28/02/2022 Petr Sobol

Poruba si zkomplikovala cestu do play-off. Dnes hraje o všechno

Do konce základní části Chance ligy zbývají odehrát dvě kola. V prvním z nich dnes Poruba přivítá Benátky nad Jizerou.

Poruba není v ideální situaci. Po sobotním derby na půdě Frýdku-Místku, který zvítězil 1:0, ztrácí na desátý flek zaručující místo v předkole play-off (desátý je právě Frýdek-Místek) už tři body. A do konce základní části chybí jen dvě kola.

Poruba sehrála ve Frýdku-Místku vyrovnanou partii, o osudu utkání ale rozhodla už pátá minuta a trefa Kurovského. Hrálo se derby jak má být, bohužel my odjíždíme bez bodu. Podle mě jsme si za tu hru alespoň jeden zasloužili. Takový je ale sport. Musíme další dvě utkání, která nás čekají, urvat,” prohlásil po utkání trenér Ostravanů Jiří Režnar.

Už dnes, v posledním domácím zápase základní části, Poruba přivítá Benátky nad Jizerou. Ty jsou v tabulce až patnácté, 22 bodů za Porubou, které tak povinnost velí zvítězit. Tím spíš, když Benátky prohrály poslední čtyři zápasy v řadě a v sobotu doma schytaly výprask 2:8 od Vsetína. Do dnešního utkání jsme nastoupili v hodně úzké sestavě a Vsetín byl nad naše síly. Kandidát na postup do extraligy nás dnes přehrál,” řekl po zápase kouč Benátek Valdemar Jirouš.

Pokud si chce Poruba zachovat nějakou naději na postup do play-off, musí Benátky nad Jizerou porazit. Utkání startuje v 17:30.

Sdílejte článek