Sport
08/04/2021 Josef Pešout

Poruba získala i přes prohry s Kladnem cennou lekci, ví trenér Moravec

​Obrovskou zkušeností pro hráče i trenéry HC RT Torax Poruba byla účast ostravského hokejového celku v prvoligovém play off.

Tým přešel přes předkolo a čtvrtfinále proti moravským celkům Prostějova a Přerova až do semifinále, kde Porubu zastavilo favorizované Kladno.

A jak naznačil jeden z trenérů David Moravec při vyjádření pro média, Porubští právě proti Kladnu poznali náročnost vyřazovacích bojů.

„Do semifinále jsme šli po sérii deseti vyhraných utkání, kdy se nám dařilo. Ale až v semifinále jsme zjistili, jak hráči reagují pod momentálním tlakem. A to jsou poznatky, které jsme získávali v průběhu narůstajícího počtu zápasů, když šlo o hodně,“ přemítal Moravec, který vedl tým společně se zkušeným koučem Karlem Suchánkem.

Podle Moravce se ukázaly ještě herní neduhy Poruby. „Měli jsme přetíženou obranu. Moc jsme se mazlili s puky a kostrbatě jsme přecházeli do útočné fáze. Musí se hrát jednoduše, nekomplikovat si hru. Pak docházejí síly,“ uvažoval olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa.

Série Poruby s Kladnem byla zajímavá i tím, že trenér Moravec se v roli soupeře setkal se svými někdejšími spoluhráči. Tedy konkrétně s hrajícím majitelem Kladna Jaromírem Jágrem (spolu získali zlato na OH 1998), ale i s Jiřím Burgerem, asistentem kladenského trenéra. Moravec a Burger společně kdysi hráli za Vítkovice, kde Burger působil v letech 2001-2016!

„To, že jsme s Kladnem prohráli 0:4 na zápasy, vypadá jednoznačně. Ale rozhodně to neměl soupeř lehké,“ podotkl Moravec.

Bývalý vítkovický kanonýr Ujčík je s Jihlavou ve finále

Byť pro Porubu sezona skončila, určitě budou její trenéři sledovat i finále

první ligy mezi Kladnem a Jihlavou, kdy půjde o přímý postup do extraligy. A také na jihlavské straně bude takříkajíc „ostravská“ stopa. Koučem Dukly Jihlava je Viktor Ujčík, někdejší vítkovický kanonýr. Právě v ostravském klubu v roce 2016 končil svoji skvělou extraligovou kariéru.

„Narazí na sebe celky, které po základní části skončily na prvních dvou místech, což je opravňuje i ve finále k nejvyšším ambicím. U Jihlavy jsem si všiml, že se jí povedlo otočit čtvrtfinálovou sérii s Litoměřicemi ze stavu 1:3 na zápasy na 4:3. A pak zdolala Dukla nečekaně hladce Vsetín 4:0 na zápasy. Jihlava tak má za sebou sedm vítězství v řadě,“ zdůraznil Moravec.

Domnívá se, že ve finále bude rozhodovat i fyzický fond. „Pokud si Dukla kondici udrží, měl by to být jeden z atributů, jak proti Kladnu uspět,“ dodal někdejší reprezentant ze střídačky Poruby.

Sdílejte článek