Sport
10/11/2017 Tomáš Svoboda

Potvrdí fotbalisté Vítkovic vzestup formy v derby proti Opavě?

Po příchodu trenéra Ludevíta Grmely fotbalisté Vítkovic notně ožili. Ve čtyřech zápasech získali devět bodů a vzestup formy budou chtít potvrdit i v dnešní předehrávce 16. kola druhé ligy. Od 17:00 vyzvou na Městském stadionu Opavu.

Vzhledem k tomu, že oba regionální rivaly dělí v tabulce deset míst a dvanáct bodů, je favorit předem daný. Na derby třináctých Vítkovic s třetí Opavou je však třeba nahlížet také optikou aktuálních výkonů a výsledků.

Domácí Vítkovice se budou chtít vrátit k příjemné sérii, kterou po výhrách nad Příbramí, pražskou Olympií a Frýdkem-Místkem zkazila až porážka 0:2 v Hradci Králové.

„Jsme na dobré vlně, a nic na tom nezměnila ani porážka v Hradci,“ uvedl útočník Vladimír Mišinský, jehož výkony jsou po ospalém startu sezóny opět jedním z pilířů vítkovického týmu. Trenér Grmela zase věří, že se vypořádají i s absencí tří hráčů, kteří jsou v karetním trestu.

„Co se dá dělat, takhle se to sešlo. My s tím teď už nic neuděláme, tak proč bychom se v tom nějak motali. Nastoupí další kluci, kteří mají šanci se ukázat,“ vyjádřil se pro klubový web trenér, který shodou okolností působil před dvěma lety v Opavě.

Proto dobře zná tamní prostředí i práci trenéra Romana Skuhravého, který bude chtít svoje mužstvo po prohrách v Českých Budějovicích a Příbrami opět vyburcovat k úspěšnému výsledku na hřišti soupeře.

„Momentálně jsme největším soupeřem sami sobě. Drtí nás individuální výpadky v defenzivní činnosti. Pokud chceme uspět, musíme hrát koncentrovaně celé utkání,“ prohlásil trenér Opavanů, kteří Vítkovice na začátku sezóny deklasovali v poměru 6:2.

„Nastoupí proti nám stejný tým jako v prvním zápase, ale s daleko pozitivnější náladou. S novým trenérem dostaly Vítkovice impulz, vyhrály tři zápasy v řadě s nulou a výrazně si zvedly sebevědomí,“ zvedl varovně prst Skuhravý.

Fanoušci ostravského fotbalu se mohou těšit nejen na vyhecované regionální derby, ale zároveň na jeden z vrcholů podzimní sezóny.

Prestiž mu dodávají i nedávno udělené ceny v rámci Fortuna národní ligy. V pátek od 17:00 se tak střetnou Vítkovice pod vedením nejlepšího trenéra měsíce října Ludevíta Grmely s Opavou, která má za poslední měsíc nejlepšího hráče celé ligy Joela Kayambu.

Sdílejte článek