Společnost
11/11/2015 Jaroslav Baďura

Přepadl a bil mě 12 letý mladík, vypověděla žena. Policie pachatele našla. Má 6 let

Ostravští kriminalisté pátrali po podezřelém ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Na konci prověřování však konstatovali poměrně nezvyklé rozuzlení. Čtyřiapadesátiletou ženu fyzicky napadl a vymáhal po ní peníze teprve šestiletý chlapec, čerstvý absolvent mateřské školy.

Neznámý chlapec v polovině prázdnin po ženě vyžadoval peníze nejprve verbálně. Poté co neuspěl, peníze dál vymáhal a ženu opakovaně udeřil klackem. „Ani tímto způsobem však podezřelý finance nezískal. Ke zranění oběti nedošlo. Otřesená žena nejprve dorazila domů a svěřila se blízkému. Nechtěla informovat policii. Až později oznámení učinila,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Popis neznámého útočníka zahrnoval také informaci o chlapci ve věku zhruba 12 let i další skutečnosti. K objasnění věci zahájili policisté úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže.

„V průběhu prověřování pak byly shromážděny informace, směřující k teprve šestiletému chlapci. Vzhledem k věku podezřelé osoby je její trestní stíhání nepřípustné. Policejní komisařka podá podnět státnímu zástupci na vypracování návrhu na zahájení řízení o uložení opatření dítěti mladší 15 let.“

Kriminalisté se shodují, že obdobné případy jsou vskutku výjimečné.

Sdílejte článek