Společnost
07/04/2017 Jaroslav Baďura

Přes čtyři desítky hospodářských zvířat uhynuly při nočním požáru

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci ze čtvrtku na pátek 7. dubna v Orlové-Lutyni (okres Karviná) u požáru přízemní hospodářské budovy, kde majitelé chovali koně, prasata, králíky a slepice.

„Oba koně se majitelům podařilo zachránit, další zvířata uhynula. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo požáru informováno ve čtvrtek 6. dubna krátce před 22. hodinou. Do orlovské ulice 17. listopadu vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Orlová a Karviná, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Orlová-Poruba a Orlová-město.

Hasiči dostali oheň hospodářského objektu o půdorysu odhadem 15 x 5 metrů s malou sedlovou střechou a dřevěným přístavkem pod kontrolu za půl hodiny, dohašování jim zabralo další půlhodinu.

„Požár nepřežilo 20 králíků, 20 slepic a 2 prasata. Majitelům se podařilo ještě před příjezdem hasičů odvést do bezpečí dva koně. Nikdo z lidí nebyl zraněn,“ dodal mluvčí.

Tři jednotky hasičů se mohly vrátit na základnu už po čtvrteční půlnoci, hasiči z Orlové-Poruby kontrolovali požářiště do tří hodin rána.

Sdílejte článek