Společnost
12/05/2017 ČTK

Při nehodě čtyř aut u Ostravy zemřel jednapadesátiletý muž

Jednapadesátiletý muž zemřel a dva lidé byli ve čtvrtek zraněni při nehodě tří osobních a jednoho nákladního auta v Klimkovicích nedaleko Ostravy.

Nehodu s největší pravděpodobností zavinil řidič nákladního vozu, který zřejmě nevěnoval patřičnou pozornost řízení, řekl policejní mluvčí Richard Palát.

Nehoda se stala v 06:40 na silnici mezi městem Klimkovice a jeho místní částí Josefovice. Palát řekl, že řidič nákladního vozu nejprve vrazil do stojícího osobního auta, to pak narazilo do dalšího osobního vozu, který stál před ním.

„Nákladní auto se pak dostalo do protisměru, kde narazilo do dalšího osobního vozidla, a následně se obě vozidla dostala mimo komunikaci na travnatý svah. Osobní auto se převrátilo a řidič v něm na místě zemřel,“ popsal Palát.

Jednapadesátiletý muž zůstal po nehodě ve vozidle zaklíněn. „Po vyproštění nejevil žádné známky života a zasahující lékař u něj zjistil mnohočetná poranění, jimž muž po nehodě na místě podlehl. Záchranáři již postiženému nemohli nijak pomoci,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři převezli do nemocnice šestatřicetiletou ženu a osmadvacetiletého muže, kteří měli lehce zraněné končetiny. Humpl uvedl, že další dvě účastnice nehody, ženy středního věku, lékař na místě prohlédl, ale jejich stav nevyžadoval další ošetření.

Palát řekl, že zkouška na alkohol byla u řidiče nákladního vozu negativní. Silnice byla kvůli nehodě až do 12:10 uzavřena a policisté odkláněli dopravu. Předběžné odhady materiálních škod přesahují 200.000 korun.

Sdílejte článek