Společnost
16/03/2023 Jaroslav Baďura

Při požáru rodinného domu ve Frýdku-Místku zemřel muž (51)

​Při požáru domu ve frýdecko-místecké části Bahno zemřel člověk, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Tři hasičské jednotky zasahovaly ve čtvrtek 16. března odpoledne u požáru v rodinném domě ve Frýdku-Místku v místní části Bahno.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před sedmnáctou hodinou, k události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova.

"Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, v prvním nadzemním podlaží našli v požárem zasaženém pokoji muže bez známek života," uvedl za hasiče Jakub Kozák.

"Posádka záchranářů již nemohla pomoci jednapadesátiletému muži, který se nacházel uvnitř domu. Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem. Ošetřena byla o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za čtvrt hodiny po příjezdu na místo, v průběhu zásahu hasiči vypnuli přívod elektřiny a plynu. Pro odvětrání nasadili přetlakový ventilátor.

Uvnitř domu bylo potřeba rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. Průzkumem hasičů bylo zjištěno, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře - tedy takzvaný hlásič požáru.

Krátce po devatenácté hodině byl zásah ukončen, na místě zůstala na dohled dobrovolná jednotka z Frýdku. Příčina vzniku požáru je v šetření jak hasičů, tak specialistů z řad policie.

"Jakmile to okolnosti dovolí, budou policisté společně s hasiči provádět ohledání místa zahoření. Již při příjezdu na místo se venku nacházely další osoby z rodinného domu, ty byly nezraněny. Okolnosti a příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Sdílejte článek