Sport
31/07/2023 Petr Sobol

Příběh bez happy endu. Loni bojoval o Ligu mistrů, teď bude hrát třetí ligu za Třinec

Také v minulých dnech nás zaujaly sportovní události, které jsou spojeny s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, co všechno se událo.

Dedič zpátky v Třinci

Zatímco loni se René Dedič těšil na Ligu mistrů, teď ho čekají zápasy v MSFL. Před rokem nečekaně opustil druholigový fotbalový Třinec a odešel do Plzně. Ta byla úřadujícím ligovým šampionem a chystala se na boje o Ligu mistrů. Dedič naskočil do čtyř zápasů v předkolech, do hlavní fáze ale nezasáhl, v domácí soutěži odehrál za Viktorku jen tři duely a v zimě odešel do Liptovského Mikuláše. Ani tam ale devětadvacetiletý forvad, který hrával ligu i za Opavu, neuspěl, a je zpátky v Třinci. Ten mezitím sestoupil do třetí ligy.

Potlesk pro Laštůvku

Zkušený brankář Jan Laštůvka se definitivně rozloučil s aktivní kariérou v Baníku. Jednačtyřicetiletý gólman v týmu skončil po loňské sezoně, během níž přišel o roli jedničky. Vedení klubu poté vsadilo na jiné a Laštůvkovi před víkendovým duelem se Slováckem připravilo dojemnou rozlučku. Laštůvka teď v klubu trénuje mladé gólmany a čeká na případné nabídky odjinud.

Vaclík by mohl odejít do Bundesligy

Tomáš Vaclík načal minulou sezonu v Řecku. Dokončil ji v Anglii, ovšem kde začne tu novou, to se v tuto chvíli neví. Spekulovalo se o jeho odchodu do Sparty, kde už bývalý gólman Vítkovic dříve působil, čtyřiatřicetiletý reprezentant by ale chtěl zůstat v zahraničí. Údajně by jej rád získal německý Kolín nad Rýnem, který hledá druhého gólmana. V Bundeslize Vaclík ještě nechytal.

Mrkva kraluje házenkářům

Čtyřiatřicetiletý Tomáš Mrkva se stal nejlepším českým házenkářem roku. Bývalý gólman karvinského Baníku před rokem zamířil do slavného Kielu, se kterým vyhrál německou Bundesligu. Mrkva nechyběl na hřišti ani v jednom zápase, zachytal si taky v Lize mistrů, oslavil zisk německého superpoháru a s reprezentací postoupil na mistrovství Evropy. Nejlepším hráčem domácí extraligy byl vyhlášen Dominik Solák z Karviné.

Mikuláškův konec?

Bohumínský rodák a známý MMA zápasník Václav Mikulášek nestačil na pražské Štvanici na norského bojovníka Ole Magnora. Následně všechny fanoušky překvapil a naznačil konec kariéry. Čtyřiatřicetiletý Mikulášek, který si říká Baba Jaga, totiž sundal rukavice a položil je do středu klece. „Už totiž necítím, že bych si tohle všechno užíval. Necítím to, co jsem cítil, když jsem s tímto sportem začínal. Už to tam není. Říkám si, proč pokračovat? Teď to mám tak, že pokračovat nechci," řekl poté.

Sdílejte článek