Nejnovější zprávy: Čech Neuman v první desítce druhé etapy Czech Tour z Prostějova do Uničova Kam dnes na oběd? Na ražniči do hotelu Imperial!

Sport

​Příchod Adamského? Práce celého klubu, říká havířovský manažer Zdráhal

Povedl se mu husarský kousek a úspěšný tah, jaký by si přál na začátku svého angažmá v novém klubu jistě každý, kdo se pohybuje v hokejovém prostředí.

Martin Adamský. Foto: hcocelari.cz

Pavel Zdráhal se přesunul z trenérské lavičky Opavy ve druhé lize do prvoligového Havířova a z postu klubového manažera byl u toho, když Havířovští získali do svých řad dvojnásobného extraligového šampiona a ikonu hokejového Třince Martina Adamského. „Je to společná práce celého klubu,“ říká Zdráhal v rozhovoru pro Magazín PATRIOT k posílení hráčského kádru.

Jak berete příchod Martina Adamského zrovna do Havířova?
Jsme samozřejmě rádi, že se to podařilo. Věk v jeho případě nehraje roli. Vyšlo najevo, že se v Třinci nedomluvil a asi ani z extraligy jej nic neoslovilo natolik, aby to pro něj stálo za to. Zvolil Havířov, aby pokračoval v úžasné kariéře. Věříme, že zvedne náš tým po sportovní stránce. A navíc přiláká diváky.

Musíte být spokojen s tím, co se vám na přestupovém trhu povedlo...
Je to společná práce nás všech v klubu. Po odchodech několika opor jsme se soustředili na to, abychom sehnali hráče, kteří by je nahradili.

Takříkajíc volný byl po odchodu z Vítkovic i obránce Jan Výtisk, další extraligová stálice. Uvažovali jste i o něm?
Nevěděli jsme, že bude ve Vítkovicích končit. V tu dobu jsme už měli podobu obrany hotovou. Potřebovali jsme ji doplnit a přišel Antonín Bořuta ze Znojma. Navíc zůstal i Alex Rašner, který byl loni pod smlouvu v Olomouci.

Z Havířova odešli útočníci Jakub Kotala a Jan Bambula. Co soudíte o jejich přestupu?
Kotala šel do Mladé Boleslavi a Bambula do Olomouce. V extralize budou nováčky a je na nich, jak začátky zvládnou. Budou to mít těžké, ale věřím jim, že se probojují přímo do extraligových kádrů.

Podle statistik jste prošel jako hráč devíti českými extraligovým kluby a pěti celky z druhé nejvyšší soutěže. Na jaké období nejraději vzpomínáte?
Už mnohokrát jsem v rozhovorech zmínil, že nejvíc na Havířov. Hráli jsme extraligu a i v první lize jsme měli dobrý tým. V Havířově jsem jeden čas hrál pod trenérem Františkem Výborným, který je nyní koučem Poruby v první lize. Ale prošel jsem toho mnohem více.

V Opavě jste byl v minulé sezoně hlavním trenérem, v Havířově jste kromě manažerské role i asistentem kouče Jiřího Režnara. Jak se v krátkosti ohlížíte za opavskou trenérskou štací?
Uhráli jsme druhé místo ve druhé lize za Šumperkem, což byl velmi dobrý výsledek. Přál bych si, aby se hokej v Opavě stabilizoval a poprali se o první ligu. Šumperk letos postoupil do první ligy, a to zaslouženě. I když se druhá liga nedohrála, Šumperk měl obrovský náskok. Navzdory tomu, že se play off ze všeobecně známých důvodů neuskutečnilo, si myslím, že by se stejně dostal do vyšší soutěže.