Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Sport

Pro hráče pokuta, trenérům vyhazov. Šéf HC VÍTKOVICE RIDERA ztratil trpělivost

Šéh hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík už nepočká ani na nedělní utkání svého týmu s Hradcem.

Devítigólový debakl Vítkovic v Karlových Varech jej přinutil k okamžité reakci.

Aleš Pavlík v týdnu po sérii špatných výsledků avizoval, že tým má utkání ve Varech a s Hradcem k tomu, aby jej přesvědčil, že nemusí dělat radikální řez s trenéry a hráči.

Nakonec se ale rozhodl hned po páteční prohře 9:1 v Karlových Varech.

"V Hradci Králové bude vést tým nová trenérská dvojice a je jen otázkou, zda se bude jednat o nové duo, které bylo v případě potřeby připraveno převzít tým od následujícího úterý, nebo zda to bude přechodná dvojice z rezerv klubu jen pro toto nedělní utkání," uvedl Aleš Pavlík v prohlášení, která Magazín PATRIOT zveřejňuje v celém rozsahu.

Klub později na svém webu oznámil, že tým nyní do reprezentační pauzy - pro nedělní zápas v Hradci Králové - dočasně převezmou Mojmír Trličík s Rostislavem Kleslou.

"Za sebe osobně a za celou organizaci HC VÍTKOVICE RIDERA prosím všechny fanoušky, partnery, sponzory a vůbec všechny příznivce a ty, kterým záleží na vítkovickém hokeji, aby přijali mou hlubokou omluvu za to, co se dnes odehrálo na ledě v Karlových Varech.

Hráči a trenéři měli tento víkend na to, aby dokázali, že si vítkovický dres a svou pozici zaslouží a ukázali, jak dokáží bojovat za Vítkovice. Bohužel výsledek jsme viděli sami.

Jsem rozhořčený. A jsem také naprosto zklamaný, při vědomí, kolik úsilí, energie a peněz do toho vkládám já a další privátní partneři a sponzoři, abychom společně zachránili Vítkovice a zachránili pro Ostravu extraligový hokej. Pak všichni vidíme zápas, jako byl ten v Karlových Varech… Takto se za Vítkovice a o extraligové bytí nebojuje, v žádném případě. Proto jsem nucen, navzdory mému předchozímu vyjádření z tohoto týdne, přistoupit k radikálním řezům už nyní. Ještě před nedělním zápasem v Hradci Králové.

Hráči za výkon v utkání ve Varech obdrží trest v podobě interní klubové pokuty. Trenérskou otázku momentálně velmi aktivně řeším rovněž a o jejím definitivním řešení bude v nejbližších hodinách rozhodnuto. V každém případě bude v Hradci Králové vést tým nová trenérská dvojice a je jen otázkou, zda se bude jednat o nové duo, které bylo v případě potřeby připraveno převzít tým od následujícího úterý, nebo zda to bude přechodná dvojice z rezerv klubu jen pro toto nedělní utkání.

Ještě jednou se hluboce omlouvám všem vítkovickým příznivcům."