Společnost
04/12/2015 Jaroslav Baďura

Prodloužená Bílovecká pomůže řidičům i lidem z Ostravy-Svinova

Prodloužená Bílovecká je hotova. Práce na zhruba jeden a půl kilometru dlouhé spojnici k dálnici D1 odstartovaly v říjnu roku 2013. Stavba, která ulehčí život řidičům i obyvatelům městské části Ostravy-Svinova, si vyžádala kolem sta milionů korun.

„Celkové náklady na celou stavbu, která zahrnuje tři mosty, veřejné osvětlení, protihluková opatření i nové chodníky, činily zhruba 107 milionů korun. Na stavbu se kraji podařilo získat dotace z Evropské unie. Ty pokryjí 85 procent celkové částky, 21 milionů dofinancoval kraj ze svého rozpočtu, téměř jeden a půl milionu korun poskytlo město Ostrava,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Nový úsek prodloužené Bílovecké se napojuje u kruhového objezdu v přednádražním prostoru Ostravy-Svinova, vede podél železniční trati směrem na Polanku nad Odrou, protíná mimoúrovňově Rudnou ulici a napojuje se na přivaděč k dálnici D1 z Polanecké ulice. Zhotovitelem stavby, kterou připravila Správa silnic Moravskoslezského kraje, byla společnost SDS EXMOST.

„Spojnice k dálnici odkloní nákladní dopravu mimo bytovou zástavbu Ostravy-Svinova, takže se v této městské části sníží hluk i prašnost. Řidičům se zase díky stavbě zkrátí čas průjezdu a celkově se zvýší dopravní bezpečnost,“ sdělil Daniel Havlík, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

 

Sdílejte článek