Společnost
23/11/2015 Jaroslav Baďura

Racka připoutal k hladině igelitový sáček. Zachránili jej hasiči

Záchrana zvířat nebývá pro hasiče ničím výjimečným - jen letos v kraji pomáhali z nejrůznějších míst koňům, tahali z výkopů a kanálů psy i laně, z jezu tahali jezevce... "Ale vodymilovného racka jsme z vody asi ještě netahali," glosoval neobvyklý zásah mluvčí hasičů Petr Kůdela.

K rackovi, který plul po hladině řeky Odry, zamotán v igelitovém sáčku, naplněném vodou, vyjeli bohumínští hasiči. „Ptáka v podivném vězení si všimla rodinka na procházce přírodou a hlava rodiny okamžitě zavolala na tísňovou linku hasičů,“ uvedl Kůdela.

Profesionální hasiči naštěstí vozí ve všech svých univerzálních zásahových vozidlech v Moravskoslezském kraji nafukovací záchranné saně. S těmi vyjeli dva hasiči na hladinu řeky v místech, kde proplouval uvězněný racek. Stihli jej ještě v bohumínské části Vrbice.

„Samotná záchrana byla záležitostí tak tří minut. Hasiči racka vytáhli z vody opatrně rukama, vyvlékli jej z igelitové zátěže a pustili na svobodu. Jeho střelhbitý odlet nevykazoval žádné známky zranění,“ dodal mluvčí.

Sdílejte článek