Společnost
22/09/2022 ČTK

Řidič, který v Jablunkově srazil a zabil ženu, řídil pod vlivem alkoholu. Kolik nadýchal?

Šestasedmdesátiletá žena zemřela ve středu v Jablunkově poté, co ji srazilo osobní auto, když přecházela ulici mimo přechod pro chodce.

Vůz Škoda Octavia řídil čtyřiačtyřicetiletý řidič, který měl v krvi více než dvě promile alkoholu. ČTK to řekla policejní mluvčí Kateřina Kubzová. Muž byl obviněn z usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nehoda se stala před 16:30 v Dukelské ulici. Žena přecházela ulici z řidičovy levé strany. "Provedená dechová zkouška prokázala v jeho krvi více než dvě promile alkoholu. Řidič byl převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici," řekla Kubzová.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že žena zůstala po kolizi v bezvědomí a začal selhávat její krevní oběh. "Nakrátko se záchranářům podařilo obnovit činnost srdce, avšak následně se stav pacientky opět zhoršoval, až do zástavy. Přes použití léků i přístrojového vybavení nebylo možno její život zachránit a na místě podlehla mnohočetným poraněním, která utrpěla," uvedl.

Sdílejte článek