Společnost
25/01/2016 Jaroslav Baďura

Řidička šněrovala cestu. „Doklady? Nevím, kde jsou, dost jsem toho vypila,“ řekla policistům

Hlídku dopravní policie zaujalv sobotu zvláštní způsob jízdy seatu, který přejížděl v ulici Rudné a Výstavní v Ostravě z pruhu do pruhu. Policisté vozidlo zastavili a zjistili, že je řídí žena, která má 1,7 promile alkoholu.

V sobotu krátce před 21 hodinou registrovala hlídka na ulici Výstavní a Rudná v Ostravě-Vítkovicích vůz značky Seat, jehož řidička volila poměrně nestandardní způsob jízdy, přejížděla z pruhu do pruhu.

„Na výzvu k předložení dokladů 57letá řidička reagovala sdělením, že si není zcela jista tím, kde doklady přesně jsou, neboť toho dnes dosti vypila. Což bylo zřejmé nejen z výše popsaného způsobu jízdy, nesrozumitelné komunikace i typického pachu alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Dechová zkouška vykázala hodnotu zhruba 1,7 promile, následoval odběr biologického materiálu i zadržení řidičského průkazu.

Žena rovněž obeznámila hlídku se záměrem, že z Ostravy směřuje do Havířova. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sdílejte článek