Sport
30/05/2023 Petr Sobol

Rozhodnuto. Na hokejovém MS budou v Ostravě doma Slováci, čeká je i derby s Poláky

Hokejové mistrovství světa se příští rok bude hrát v Praze a Ostravě, kde budou „doma“ Slováci. S kým budou bojovat o postup do čtvrtfinále?

Česká reprezentace bude hrát, tak jako v roce 2015, své zápasy v Praze. V Ostravě najdou domov Slováci, které přijedou podpořit davy slovenských fanoušků.

Slováky však čeká ve skupině A těžká práce. Narazí totiž na Švédy, USA, letos stříbrné Německo, bronzové Lotyšsko, ale taky Francii nebo Kazachstán.

V ostravské skupině budou hrát i Poláci, kteří se mezi hokejovou elitu vrací po dlouhých 22 letech. Čeká je tak i derby se Slováky. V Praze bude kromě domácího výběru startovat také Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.

Ostrava se tak může těšit na 28 zápasů ve skupinách a další dva čtvrtfinálové duely. Semifinále a boje o medaile bude hostit pražská O2 arena.

Mistrovství světa proběhne od 10. do 26. května, harmonogram turnaje bude zveřejněný během léta. Vstupenky se začnou prodávat na podzim. Nejprve v balíčcích a na začátku roku 2024 půjdou do prodeje také lístky na jednotlivá utkání.

Sdílejte článek