Společnost
11/11/2015 Jaroslav Baďura

Rozhodnuto: Nejkrásnější nádraží roku je v Novém Jičíně

Loňský vítěz soutěže, nádraží Brno-Chrlice, předal štafetu letošnímu vítězi - nádraží Nový Jičín město. Z celkem 10 finalistů soutěže zvítězilo s celkovým počtem 1.120 hlasů. Velký souboj s ním svedlo nádraží v Jablonném v Podještědí s 992 hlasy.

Další místa se neudělují, všichni finalisté jsou příkladní a lidé, kteří se o ně starají, zaslouží velké uznání, stejně jako týmy pečující o další vlídná nádraží, která do finále nepostoupila. Letošními dalšími finalisty jsou Černý Kříž, Čermná nad Orlicí, Jedlová, Jeseník, Kunžak-Lomy, Nové Město na Moravě, Poděbrady a Silůvky.

V 9. ročníku přišlo celkem 3.374 platných hlasů. Kromě hlavních cen přidělili organizátoři titul Pohádkové nádraží mininádražíčku Kateřina v Karlovarském kraji, které je turistickou atrakcí a ukázkou dopravy v hlubinných dolech, a nádraží Lašovice v kraji Středočeském, a zvláštní ocenění za příkladné využití části objektu stanici Nižbor.

Slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže o titul „Nejkrásnější nádraží České republiky 2015“ se uskutečnilo dnes. Setkání zástupců nádraží, která postoupila do finále a všech pozvaných hostů se již tradičně odehrává v reprezentativních prostorách Valdštejnského paláce, sídla Senátu PSP ČR.

Soutěž probíhá pod záštitou stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a ministra dopravy Dana Ťoka. Pořádá ji Asociace Entente Florale CZ – Souznění ve spolupráci s ŽelPage, Plzeňskou dráhou a Mikroregionem Konstantinolázeňsko. Spolupracují Správa železniční dopravní cesty, České dráhy, a další.

„Těší nás dopady projektu – pozvání do Senátu dávají páni ředitelé jako odměnu zaměstnancům, nominace jsou podnětem k dlouho odkládaným opravám a zabraňují zamýšleným demolicím… Tato mimořádná akce je takto životaschopná díky podpoře vlastníků a správců železnice a též široké veřejnosti, která projevuje aktivní zájem o stav našich nádraží a má velkou snahu podpořit zásadní zlepšení jejich stavu“, říká Drahomíra Kolmanová, ředitelka Asociace Entente Florale CZ a hlavní organizátorka celého projektu.

Sdílejte článek