Sport
04/11/2022 Redakce PATRIOT

Rozjeté Vítkovice čeká bitva se Spartou. Bude vyprodáno?

Vítkovičtí hokejisté ve středu vyhráli derby na půdě třineckých Ocelářů a v tabulce jsou druzí za vedoucími Pardubicemi. Extraliga chystá reprezentační přestávku, ještě předtím ale čeká ostravské hokejisty další prestižní souboj. Dnes doma od 17:30 přivítají pražskou Spartu.​

„Přijede našlapaný soupeř, kterého každý v Ostravě vždy chce porazit. Věřím, že ty předešlé zápasy, které jsme doma odehráli, budou nejlepší pozvánkou pro fandy do hlediště,“ říká sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček

Před sezonou jste kromě sportovních ambicí zmínil, že Vítkovice by rády měly plné hlediště a vysokou návštěvnost domácích zápasů. Co říkáte tomu, že po dvou měsících soutěže je klub v tabulce návštěvnosti na třetím místě s průměrem přes 6 000 diváků na zápas a za sebou má i třeba Kometu Brno?

Jsme velice rádi, že si k nám fanoušci našli cestu. Moc jim za to děkujeme a vážíme si každého jednoho fanouška a diváka, který váží cestu k nám do ochozů, aby podpořil naše mužstvo. Hokej hrajeme pro lidi a jsme rádi, že můžeme mít zaplněné hlediště a cítit podporu a důvěru fanoušků. Máme z toho velkou radost a zároveň věříme, že to bude pokračovat dál.

Čím si takový zájem ostravských fanoušků vysvětlujete? Je to podle vás jen o výsledcích?

Jsme velice mile překvapení, že máme třetí nejvyšší návštěvnost v extralize. To je opravdu něco! A patří za to našim fanouškům velký dík. Čím to je? To je asi otázka na každého jednoho fanouška. Ale troufnu si říct, že to bude tím, že po covidových letech mohou zase diváci bez omezení do hlediště. A samozřejmě nesporný podíl na tom má i fakt, že se nám daří a mužstvo hraje pěkný a atraktivní hokej. Myslím, že fanoušci oceňují i náš přístup, kdy tým navzdory velké marodce bojoval srdnatě a dokázal porážet i ty největší favority, přestože nebyl v kompletním složení. Vše souvisí se vším. Fandové vidí, že si jdeme za cílem, který jsme si před sezonou stanovili.

Jaký podíl na vyšší návštěvnosti domácích zápasů může mít třeba fakt, že jste v létě přivedli hráče, jakým je třeba Peter Mueller?

Není to jen o Peterovi Muellerovi, ale je to o celém mužstvu. Máme tady výborné hráče – Muellera, Dominika Lakatoše, Robertse Bukartse, Aleše Stezku, Juraje Mikuše, Peter Krieger se rozehrál do výborné formy. Máme taky mladé kluky z naší líhně, kteří se dostávají do hry, i to má svůj potenciál, že fandové vidí, že kluci z jejich okolí jsou v týmu, že tam máme Ostraváky. Celý tým bojuje za Vítkovice, není to klišé. Hraje se atraktivní hokej, padají góly.

Dnes do Ostravy přijede Sparta. Myslíte, že tento zápas by mohl mít ambici být vyprodaný?

Já bych si to strašně moc přál, všichni u nás v klubu. Sparta, to je značka a je to pro Vítkovice a celou Ostravu velký rival. Já osobně jsem byl velice mile překvapený, když jsem viděl, kolik fanoušků dorazilo minulý týden do Prahy na zápas na ledě Sparty. To bylo skvělé a moc bych chtěl všem fandům poděkovat. A pokud se bavíme teď v pátek o domácím zápase se Spartou.

Domácí zápas se Spartou se hraje přesně v den vašich narozenin. Plný dům a výhra, to by mohlo být vaše narozeninové přání, ne?

Pokud by se tohle podařilo, bylo by to parádní.

Sdílejte článek