Kultura
30/08/2021 Petr Sobol

Šance pro mladé herce! Národní divadlo moravskoslezské hledá nové talenty

Národní divadlo moravskoslezské pořádá začátkem září dva konkurzy pro talentované děti. Hledá nové talenty pro muzikál Oliver!, ale také malé tanečníky a tanečnice.

Operní studio Národního divadla moravskoslezského hledá pro role v muzikálu Oliver! děti od 7 do 9 let – zejména chlapce, ale i talentovaná děvčata. „Hledáme představitele hlavní role a dalších mnoha dětských rolí pro populární muzikál Lionela Barta z roku 1960, který vypráví známý příběh Olivera Twista a který bude mít premiéru v roce 2023. Dva roky budou adepti docházet na zkoušky a učit se, bude to tedy dost náročné. V tomto případě je nutný i pohybový talent. Námi vybrané děti přitom ještě musí schválit režisér Lumír Olšovský, který je pak v případě úspěchu obsadí. Muzikál Oliver! měl už na premiéře obrovský úspěch a hraje se dodnes po celém světě,“ přiblížila šéfka souboru opereta/muzikál Gabriela Petráková.

Konkurz se bude konat v Divadle Jiřího Myrona v prostorách Ateliéru pro divadelní vzdělávání Národního divadla moravskoslezského ve čtvrtek 9. září od 16 hodin. Každý z dětských uchazečů si připraví jednu až dvě národní nebo umělé písně. Muzikál Oliver bude mimo jiné oslavou 30 let trvání Operního studia divadla. To pracuje pod vedením Lenky Živocké od roku 1994 a jeho členové nastudovali pro Národní divadlo moravskoslezské už na sto inscenací a pravidelně účinkují na jevištích divadla.

Talentované dětské tanečníky - tanečnice hledá Baletní studio při Národním divadle moravskoslezském. Baletní studio hledá děti od šesti let, do přihlášky je třeba napsat celé jméno, datum narození dítěte a kontakt na rodiče. Konkurz se uskuteční 2. září v čase 14:30 až 16:30 hodin ve velkém baletním sále Divadla Antonína Dvořáka, děti by měly mít s sebou sportovní oblečení a měkké baletní cvičky nebo ponožky," uvedla tisková mluvčí divadla Šárka Swiderová.

Sdílejte článek