Společnost
01/03/2016 ČTK

Silničáři uzavřeli cestu mezi Ostravicí a Bílou, sníh dělá potíže i jinde

Řidiči musí být na silnicích v Moravskoslezském kraji opatrní, kvůli srážkám je na nich zhoršená viditelnost.

Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku byla opět uzavřena pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem, řekla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.

Na jesenické straně kraje, na Bruntálsku, napadlo v noci až 15 centimetrů sněhu, na beskydské straně to bylo podle Vlčkové do jednoho centimetru, padal spíše sníh s deštěm. Nyní sněží nebo prší a teploty se pohybují kolem nuly.

„Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré. Na silnicích nižších tříd může být rozbředlý sníh a ve vyšších polohách ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Všechny silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností,“ řekla Vlčková.

Silnice I/56, jež je jedním z hlavních tahů na Slovensko, vede kolem přehrady Šance, která zásobuje kraj pitnou vodou. Silničáři tam proto nesmějí používat chemické látky, jen inertní posyp.

To dělá v kopcích kamionům potíže už při slabé vrstvě sněhu a silnici tam často zablokují. Silničáři ji proto pro těžká nákladní vozidla opět uzavřeli. „Uvidíme, jaký bude vývoj počasí. Zatím předpokládáme, že bychom silnici pro kamiony otevřeli během středy,“ řekla Vlčková.

Sdílejte článek