Společnost
14/12/2021 Jaroslav Baďura

Smutný konec vánočních trhů. Tady jsme se měli potkávat a veselit

​V úterý 14. prosince začal odvoz dřevěných stánků z Masarykova náměstí v Ostravě.

Stánky měly sloužit jako zázemí pro prodejce v rámci Ostravských Vánoc, tedy konkrétně vánočních trhů, které byly v letošním roce plánovány na období 26. listopadu 2021 – 2. ledna 2022.

V souladu s platnými nařízeními vlády, která v souvislosti s koronavirovou pandemií zakazují provoz vánočních trhů ve všech městech, však realizátor Vánoc v Ostravě minimalizuje náklady v této oblasti a dřevěné stánky nechá z náměstí odklidit.

„Zázraky se sice dějí, vánoční čas k tomu doslova vybízí, nicméně v této oblasti již žádný zázrak v podobě uvolnění opatření ze strany vlády neočekáváme. Po dohodě s organizátorem Ostravských Vánoc – Statutárním městem Ostrava jsme se rozhodli stánky odklidit, jelikož není v souladu s naším svědomím obcházet vládní nařízení a trhy například přejmenovávat,“ říká za realizátora Ostravských Vánoc jednatel výstaviště Černá louka, s.r.o. Jan Šumbera.

Stánky by měly z Masarykova náměstí zmizet během dnešního dne. Na místě zůstanou pouze tři stánky, které mají výjimku z vládního nařízení. Prodávají totiž jmelí a vánoční dekorace.

Sdílejte článek