Sport
12/08/2023 Petr Sobol

Solák se vyhrabal z ošklivého zranění: Nemůžou mě zastavit! Co přestup?

Karvinský Dominik Solák byl vyhlášen nejlepším házenkářem uplynulé extraligové sezony. On sám ale na minulý ročník nemá nejlepší vzpomínky.

Květen 2022. Karviná ve finálové sérii přetlačila Plzeň a získala titul. Dominik Solák patřil ke klíčovým hráčům Baníku, i když zdaleka nebyl fit. „Odehrál jsem to s únavovými zlomeninami v obou bércích. Hrál jsem s prášky a opichy, vzalo si to svou daň,“ připomněl.

Dalších pět měsíců byl bez házené. „Pak jsem se vrátil, ale nebylo to ideální. Nějak jsem se s tím však naučil pokračovat,“ prozradil. Nakonec se dostal do předešlé formy a na jaře byl blízko dalšího titulu. Karviná vedla v sérii nad Plzní 2:1 na zápasy, navíc hrála doma. Solák toužil po titulu, tvrdý zákrok Jana Chmelíka jej ale znovu vyřadil ze hry.

Karvinský reprezentant měl otřes mozku a zlomenou klíční kost. Sezona pro něj skončila a Baník na zlato nedosáhl. „Dělilo nás nějakých 40 minut od titulu, byl to nejdůležitější zápas sezony. Bylo to pro mě hrozné. O poločase jsem přišel za kluky a věděl jsem, že je to špatné. Obrečel jsem to, ale takový je život. Nechtěl jsem se ale litovat, o to větší teď budu mít motivaci,“ prohlásil sebevědomě.

O Chmelíkově faulu se hodně mluvilo, mezi Karvinou a Plzní bylo pořádné dusno. „Asi bych to už nechtěl komentovat. Nehrajeme šachy, je to kontaktní sport. Jestli něco bylo za hranou? Je to házená. A že bych někoho chtěl obviňovat? Už se k tomu nechci vyjadřovat, je to uzavřené,“ uvedl pětadvacetiletý a téměř dvoumetrový reprezentant.

Zůstává v Karviné

Ovšem kdo ví, jak by se jeho kariéra vyvíjela, kdyby se ve finále nezranil. „Je známé, že jsem trošku pokukoval po zahraničním angažmá. Něco se i rýsovalo, ale vlivem zranění se mistička vah trošku převážila a já jsem zůstal,“ prozradil Solák. Žádnou hořkost v něm ale nehledejte, v Baníku je maximálně spokojený. „Domluvili jsme se na dalším pokračování společné cesty, za kterou jsem rád. Myslím, že je to pro mě dobrý krok. Je to má rodina, můj domov. Není to tak, že budu za rok odcházet. Nechávám tomu volný průběh. Chci si ke konci kariéry říct, že jsem to dělal srdcem,“ dodal.

Solák už se po zranění zapojil s týmem do přípravy. Ruka mu drží, na jeho tvrdé střely z dálky to ale ještě není. V současné době dokončuje rehabilitaci a čeká na výslednou zprávu od doktora. Mohl by být připraven už na první zápas sezony, žádné úlevy od něj nečekejte. „Můžou mě zpomalit, ale nemůžou mě zastavit. Hodně lidí se mě ptalo, jestli nebudu mít nějaký blok. Já ale strach nemám,“ uklidnil fanoušky.

Sdílejte článek