Společnost
01/03/2016 ČTK

Soud rozhodoval, zda ředitel ArcelorMittal v Ostravě házel z okna jablka. Neházel

Okresní soud v Ostravě dnes vynesl zprošťující rozsudek v případu generálního ředitele společnosti ArcelorMittal Ostrava Tapase Rádžderkara (v anglické transkripci Rajderkar), který čelil obžalobě z poškození cizí věci.

Podle žalobce házel z terasy bytu v pátém patře apartmánového domu v Ostravě jablka a při tom poškodil sousedovi zaparkovaný automobil.

Soudkyně Radomíra Kijasová řekla, že o vině obžalovaného není žádný důkaz. Podle soudu nelze jednoznačně říci, kdo ani odkud jablko na auto hodil. Rádžderkar vinu od počátku odmítal.

Událost se stala v říjnu 2013 a trestní stíhání bylo zahájeno více než po roce. Svědci tvrdili, že muž házel věci z terasy pravidelně. Inkriminované jablko však neviděl dopadnout na auto nikdo.

„Hození jsem viděl, ale ne dopad toho jablka,“ řekl dnes u soudu jeden ze svědků. Druhý viděl dopadat jablka jen na zahradu. Hozený předmět udělal v kapotě vozu Mitsubishi promáčklinu hlubokou 0,3 centimetru. Způsobená škoda podle obžaloby činila přes 7000 korun.

Soudkyně Kijasová řekla, že dokazování bylo velmi rozsáhlé a pečlivé, ale ve výpovědích svědků byly výrazné rozpory, které se nepodařilo odstranit.

Podle záznamů strážníků svědci nejprve říkali, že hození jablka na auto viděli. Při hlavním líčení u soudu však vyšlo najevo, že to vlastně neviděli. V době, kdy předmět na auto dopadl, byli podle soudu navíc oba v domě.

Obhájce Bohuslav Halfar řekl, že svědci původně označili i jiný apartmán, z jehož terasy se házelo, a také na danou vzdálenost nemohli spolehlivě poznat, kdo to házel.

Předložil soudu rovněž prohlášení jednatele apartmánového domu, že v roce 2013 řešili v domě několik stížností na nevhodné chování rodiny s dětmi, která bydlela na stejné straně domu jako Rádžderkar.

„Pan Rádžderkar je slušný, vzdělaný člověk, má jiné starosti než takové kratochvíle,“ řekl Halfar.

Sdílejte článek