Sport
28/11/2019 Tomáš Svoboda

Spokojený trenér vs. naštvaný fanoušek. Vítkovičtí mají zamotané hlavy

Vedení HC Vítkovice Ridera se sice odhodlalo k radikálnímu snížení cen vstupenek, ale fanoušci by uvítali spíše radikálně lepší výkony. Dosavadní průběh sezóny je docela prudí, což potvrdil i středeční dohrávaný zápas 22. kola proti Spartě Praha, se kterou Ostravané prohráli 1:3.

Je fakt, že už nešlo o ostudu, o které se mluvilo po nedělním debaklu 0:5 s Plzní, ale rozpaky zůstaly.

Pozápasové volání „Petr ven!“, které část fanoušků adresovala generálnímu manažerovi Jakubu Petrovi, asi nejlépe vystihlo, co se vítkovickým příznivcům honí hlavou.

I proti TOP týmům, mezi které bez debat současná Sparta patří, chtějí vidět zápas, ve kterém se jejich oblíbenci budou každou sekundu rvát o výhru. Ve středu proti Spartě však postrádali nadstandardní momenty, kterými by Vítkovice daly najevo, že chtějí bodovat.

Nakonec mohla pomoci kuriózní trefa Petera Tršky na 1:2, ale po ní bohužel přišla série oslabení a šance na obrat skóre byla pryč.

Když Jakub Petr po utkání mluvil o „mužstvu, které chtělo nechat na ledě duši“ nebo vyjádřil spokojenost s plněním taktiky, připadalo to mnohým fanouškům jako slova někoho, kdo byl na jiném zápase.

Jistě by dokázali pochopit, když před sezónou výrazně omlazený tým prohraje, ale vždy to musí být po bitvě a maximálním výkonu všech hráčů, kteří se vydají třeba i za momentálně zraněné parťáky.

Tohle ve Vítkovicích zkrátka vidět není a fanoušci se právem ptají, zda se nenajde někdo jiný, kdo by dokázal z mužstva dostat víc? Vysmáté řeči ohledně trenérových narozenin a komplimenty směrem k soupeřům teď navíc působí hodně dráždivě.

Říkejte pak někomu, že i v krizi se vyplatí klid a trpělivost, protože sezóna je dlouhá a nahoru vás může dostat jeden lepší zápas. Vítkovice by jej potřebovaly odehrát co nejdříve, třeba už dnes proti Mladé Boleslavi.

Sdílejte článek