Nejnovější zprávy: Slovenská strela se během zkušební jízdy poškodila. Týden bude mimo muzeum Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné!

Sport

Špotáková bude závodit na Zlaté tretře. Těším se na diváky, vzkazuje

Prestižní atletický mítink Zlatá tretra Ostrava oznámil další hvězdy. Ve Vítkovicích se představí i oštěpařská legenda Barbora Špotáková.

Foto: Pavel Lebeda

Oštěpařské soutěže jsou každoročně ozdobou Zlaté tretry. Napínavé souboje slibuje mužské startovní pole a další hvězdu teď oznámil i ženský oštěp. V Ostravě totiž vystoupí světová rekordmanka a rekordmanka mítinku Barbora Špotáková. „Velmi se těším. Na Zlaté tretře bude velmi silná domácí i zahraniční konkurence, nechci zůstat pozadu a těším se na podporu diváků,“ uvedla čtyřicetiletá oštěpařka. V Ostravě ji čeká souboj s Nikolou Ogrodníkovou či s Mariou Andrejczykovou z Polska, která skončila druhá na olympiádě v Tokiu.

Mezi muži se představí hvězdné trio Vetter, Vadlejch a Veselý, s nimiž bude soupeřit i Anderson Peters z Grenady, který se v pátek v Kataru postaral o pátý nejlepší pokus historie – 93,09 metrů. Do Ostravy navíc dorazí i Keshorn Walcott z Trinidadu a Tobaga, jenž má ve sbírce olympijské zlato z Londýna.

Parádní souboj slibuje i mužská stovka, kterou ozdobí účast druhého nejrychlejšího muže v historii – pouze Usain Bolt zaběhl rychleji než Yohan Blake, jenž je dvojnásobným zlatým a stříbrným olympijským medailistou i mistrem světa ve sprintu na sto metrů. V Ostravě se představí také Jerome Blake z Kanady, který má stříbro z olympiády v Tokiu.

Ozdobou běhu na 3000 metrů překážek bude Lamecha Girma z Etiopie, který bral na olympiádě v Tokiu stříbro.

Na Zlaté tretře se představí taky Gianmarco Tamberi, Miltiadis Tentoglou, Joe Kovacs, Tom Walsh, Femke Bolová, Christine Mbomová, Megan Tapperová a Tina Šutejová. Stejně jako česká špička, mezi níž nebudou chybět ani Radek Juška, Tomáš Staněk, Zuzana Hejnová či Amálie Švábíková a další.

Předprodej vstupenek pokračuje a organizátoři i nejlepší atleti světa se 31. května od 17 hodina těší na plné tribuny. Loni v Ostravě startovalo 13 pozdějších olympijských medailistů. Všechny výkony mohou, stejně jako v roce 2021, sledovat diváci ve 140 zemích světa, kam putuje televizní signál.