Sport
25/01/2019 Tomáš Svoboda

Správná volba! S Baníkem prodloužili smlouvy obránci Fleišman a Šindelář

Z herního soustředění v Turecku vyslali zástupci fotbalistů Baníku důležité poselství. Během pátku dojednali prodloužení smluv se dvěma stávajícími oporami, obránci Jiřím Fleišmanem a Martinem Šindelářem.

Zkušený levý bek Fleišman podepsal novou smlouvu s platností do léta roku 2021.

"Výkony, které Jirka v Baníku odváděl, byly na takové úrovni, že jsme byli velmi spokojeni. I ve svém věku má mužstvu stále co dát a jsme přesvědčeni, že tomu tak bude i v dalších letech," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Ostrava Marek Jankulovski.

Příliš rozmýšlet se nemusel ani samotný hráč, který mezi baníkovce zamířil loni v zimě z Mladé Boleslavi. Důrazný a aktivní obránce, který největší část kariéry prožil v Liberci, se rychle stal oblíbencem ostravských fanoušků.

"Jsem v Baníku moc rád, bylo pro mě prioritou tady zůstat. A nejen pro mě, přála si to tak i moje rodina. Proto jsem velmi spokojený, že můžu v Ostravě nadále pokračovat. Dalo mi to velkou chuť do další práce," prohlásil čtyřiatřicetiletý Fleišman, který dosud za Baník odehrál 31 ligových duelů a vstřelil dvě branky.

Kolega z obrany Martin Šindelář, který do Ostravy přišel již v létě 2017, podepsal se zástupci klubu prodloužení kontraktu až do konce roku 2022.

"Co jsme od něj očekávali, to splnil. Není nejmenší důvod ve spolupráci nepokračovat. Martin je navíc výborný kluk do party, na to klademe při hodnocení odvedené práce taky velký důraz. Těšíme se, že Baníku bude jeho setrvání v kádru i nadále prospívat," okomentoval Šindelářův přínos sportovní ředitel.

Odchovanec olomouckého fotbalu si uvědomuje, že dlouhodobou důvěru bude třeba splatit co nejlepšími výkony.

"Je to pro mě povzbuzení, ale taky zodpovědnost. Toho, že se mnou Baník prodloužil kontrakt, si nesmírně vážím. Můžu upřímně říct, že jsme s mým agentem o tom, že bych v Ostravě rád zůstal, uvažovali jako o té nejlepší možnosti," přiznal stoper, který baníkovský dres oblékl ve 43 ligových zápasech, v nichž dal tři góly.

Uzavřením nových kontraktů dává Baník najevo, že chce budovat stabilní tým, který bude schopen konkurovat ligové špičce. Během zimní pauzy zatím kádr posílil o srbského ofenzivního univerzála Nemanju Kuzmanoviče, který přestoupil z Opavy.

První utkání jarní části Fortuna:ligy, do které jdou ze třetího místa tabulky, čeká baníkovce v pátek 8. února na hřišti Dukly Praha.

Sdílejte článek