Nejnovější zprávy: Hasiči museli přeložit tisíce tun horkého uhlí, aby nezačalo hořet ​Obrazem: Kouzelné narozeniny Světa techniky, Harry Potter a úsměvy dětí

Sport

​Squashové mistrovství se po pěti letech přesouvá z Prahy do Ostravy

Po pěti letech se domácí šampionát ve squashi neodehraje v Praze. Tradiční akce se letos uskuteční v Ostravě, konkrétně ve sportovním centru FAJNE v Porubě.

Ilustrační foto: Archiv

Od 5. do 8. března se tak na ostravských kurtech budou prohánět nejlepší domácí squashisté.

„Dlouhodobě se snažíme náš sport popularizovat ve všech regionech České republiky. Pořádání této prestižní akce v Ostravě tomu rozhodně prospěje. Následovat by mělo také Brno,“ prohlásil Tomáš Cvikl, předseda Českého squashe.

Byl to obrázek, na který byli sportovní fanoušci zvyklí. Pražské nákupní centrum a skleněný kurt, ve kterém squashisté bojovali o domácí tituly. To se pro letošní rok změní. V Ostravě se na „skle“ hrát nebude.

„Mrzí nás to, protože to bylo zaběhlým standardem. Jenže postavit skleněný kurt a tribuny je finančně velmi náročné a bez spoluúčasti obchodního centra nejsme schopni zajistit potřebné prostředky. Navíc se ukázalo, že možnosti obchodních center v Ostravě jsou jiné než Praze. Ne všude lze kurt umístit,“ vysvětloval důvody Martin Grigar, člen výkonného výboru squashové asociace.

I tak bude mít šampionát atraktivní kulisy. SC FAJNE nabízí nejmodernější squashové centrum v republice. Díky své multifunkčnosti a velkorysému prostorovému řešení nabídne hráčům i divákům výborné zázemí.

„V hlavní hrací dny zajistíme přídavnou tribunu, takže počet diváků, kteří budou moci sledovat osobně finálové zápasy, nebude určitě menší než v minulých letech,“ doplnil Martin Grigar.

Úřadujícími squashovými šampiony jsou Daniel Mekbib a Olga Kolářová. O titul se ale budou chtít utkat také ostravští hráči, zejména Jakub Solnický a Viktor Byrtus. „Mohu garantovat, že jim vytvoříme domácí prostředí. Určitě bychom rádi, aby podruhé v historii uspěl na mistrovství republiky ostravský hráč.

Tím prvním byl v roce 2009 Pavel Sládeček ml.,“ dodal Dobroslav Vlček z pořádajícího Ostrava squash klubu.

V SC FAJNE se každoročně pořádá řada squashových turnajů různých kategorií. Navíc pravidelně hostí European Badminton tour a v loňském roce se zde uskutečnilo Mistrovství České republiky ČR v racketlonu.